Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Knihovna Ludgeřovice: knihy, internet i besedy

Přesně 305 čtenářů je zapsáno do registru ludgeřovické knihovny. Necelou polovinu z nich tvoří děti, nejčastěji ve věku od šesti do jedenácti let.

Do knihovny si čtenáři chodí nejen pro knížky, ale také na besedy se spisovateli a ilustrátory dětských knížek. A pak také na lekce, kdy se jim zdejší knihovnice paní Baránková snaží vysvětlit, co všechno mohou v knihovně najít.

„Chtěla bych dětem přiblížit, jak knihovna funguje. Jaký je rozdíl mezi knihovou a knihkupectvím. Aby zjistily, že si mohou knihy vypůjčit, když jsou dnes tak drahé,“ říká knihovnice.

Po desátém roku zájem o četbu mnohdy upadá, ale žáky ovšem záhy přivede zpět většinou povinná školní četba. Podle statistik čtou dospělí mnohem méně.Když už ale přijdou, většinou zůstanou na dlouho. Mnozí knihomolové vyhlížejí se zájmem novinky z knižního trhu.

"Vlastimil Vondruška – ten už několik let vede hitparádu knih. Teď upoutala kniha Boss Babiš, ta je velmi žádaná," vyjmenovává Baránková tituly, o které je zájem.

Zdejší knihovna je výborně zásobená. Regály tady skýtají asi 11 000 knih. Každé dva měsíce sem přibude několik desítek novinek. Za rok se fond rozroste o pět set knih.

„Většinou i čtenáři mi dávají tipy a já podle nich nakupuji,“ doplňuje Baránková.

Kromě beletrie pro děti i dospělé zde najdete také odbornou literaturu a nepřeberné množství časopisů. Mnozí čtenáři zde využívají také připojení na internet. Pro informace sem přijdou nejen místní, ale také obyvatelé Markvartovic či Petřkovic.

Nahlásit chybu