Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Téměř všechny parcely už mají své majitele

V lokalitě U Rybníků v Ludgeřovicích budou stát nové domy. Zdejší pozemky nabídla obec zájemcům. Téměř všechny už mají své majitele. Až dělníci dokončí pokládku inženýrských sítí, mohou začít stavět.

Posledních šest pozemků ke stavbě rodinných domů je volných k prodeji v lokalitě U Rybníků v Ludgeřovicích. Celkem 36 nově vytvořených parcel se začalo prodávat v r. 2016 obálkovou metodou. Přednost měl vždy zájemce s nejvýhodnější nabídkou.

„Základní cena za metr čtveřeční je 850 Kč bez DPH. Prodává se obálkovou metodou. Uspěje ten, který podá nejvýhodnější nabídku. Jsou stanoveny i podmínky pro případy, kdy jsou nabídky stejné." shrunuje podmínky prodeje Jindřich Hudeček, tajemník Obecního úřadu Ludgeřovice.

U Rybníků zatím pracují těžké stroje na pokládce inženýrských sítí.Kanalizace už je hotová. Teď se dokončují přípojky vody a nízkého napětí. Poté se vybuduje nová komunikace. Vše by mělo být hotové do poloviny letošního roku. Pak mohou majitelé pozemků zahájit stavbu svých domů. V zápětí se nejspíš začnou rozprovávat také další parcely z II. etapy připravované výstavby.

Obec se bude zabývat možností zastavět dalších 30 parcel, které by měly být v sousedství nabízeny k prodeji. Zástavba je už řešena architektonickou studií." dodává Hudeček.

Ludgeřovice jsou jedna z mála obcí, kde počet obyvatel stoupá. Za poslední čtyři roky se jejich počet zvednul o více jak sto osob. Momentálně jich tady žije asi 4 900. Nově postavené domy určitě toto číslo ještě zvýší.

„ Vzhledem k tomu, že počet obyvatel roste, tak zjišťujeme, zda tady postavíme jen rodinné domy. Existuje možnost, že část pozemků uvolníme a postavíme tam novou mateřskou školu, "přemýšlí starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

Přestože na území obce jsou celkem čtyři mateřské školy, jejich počet nestačí. Zhruba 25 dětí každoročně musí návštěvu školky oželet. 

Nahlásit chybu