Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Noc s Andersenem plná kočiček a pejsků

Noc s Andersenem prožily také děti v Ludgeřovické knihovně.Ćekaly je hry, soutěže a nakonec také cesta k pokladu.

Je to jediná možnost v roce, kdy mohou děti strávit večer i noc v knihovně. Noc s Andersenem přivábila do ludgeřovické knihovny 13 kočiček a pejsků. Letošní ročník se totiž nesl ve znamení knihy Josefa Čapka „Povídání o pejskovi a kočičce“.

Děti se dozvěděly, že Josef Čapek byl nejen spisovatel, ale také malíř a novinář nebo že humorné příběhy pejska a kočičky doprovodil vlastními kresbami. Kromě čtení zbyl čás také na zábavu. Na řadu přišly i jazykolamy, rozpočítadla, hry nebo zpěv.

Protože zdejší knihovna sídlí v budově obecního úřadu, vydaly se děti na průzkum také do dalších pater. Prohlédli si třeba zdejší obřadní síň a povečeřet mohly výjimečně v prostorách, kde obvykle zasedají členové obecní rady. Pak se pustili do dobrodružné hry.

„Celý večer plníme úkoly, křížovky a kvízy a postupnými krůčky se dostáváme k pokladu," popisuje knihovnice  Jana Baránková.

Cesta k pokladu byla složitá. Obálky s nápovědami byly důmyslně ukryté.Jejich řešení musely děti často hledat v knihách. K pokladu nocležníci nakonec přece jen dorazili. Čekaly je balíčky se sladkostmi. To už bylo hodně k půlnoci. A tak  si děti připravily spacáky mezi regály s knihami a mohly si vychutnat ten jediný den v roce, kdy mohou přes noc zůstat v knihovně.
Action Man / taneční show

27.09. 19:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Valkýra security s.r.o. - místo výkonu práce Opava
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Milan Přadka - pracoviště Opava
Opava
od 200 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků