Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Noc s Andersenem plná kočiček a pejsků

Noc s Andersenem prožily také děti v Ludgeřovické knihovně.Ćekaly je hry, soutěže a nakonec také cesta k pokladu.

Je to jediná možnost v roce, kdy mohou děti strávit večer i noc v knihovně. Noc s Andersenem přivábila do ludgeřovické knihovny 13 kočiček a pejsků. Letošní ročník se totiž nesl ve znamení knihy Josefa Čapka „Povídání o pejskovi a kočičce“.

Děti se dozvěděly, že Josef Čapek byl nejen spisovatel, ale také malíř a novinář nebo že humorné příběhy pejska a kočičky doprovodil vlastními kresbami. Kromě čtení zbyl čás také na zábavu. Na řadu přišly i jazykolamy, rozpočítadla, hry nebo zpěv.

Protože zdejší knihovna sídlí v budově obecního úřadu, vydaly se děti na průzkum také do dalších pater. Prohlédli si třeba zdejší obřadní síň a povečeřet mohly výjimečně v prostorách, kde obvykle zasedají členové obecní rady. Pak se pustili do dobrodružné hry.

„Celý večer plníme úkoly, křížovky a kvízy a postupnými krůčky se dostáváme k pokladu," popisuje knihovnice  Jana Baránková.

Cesta k pokladu byla složitá. Obálky s nápovědami byly důmyslně ukryté.Jejich řešení musely děti často hledat v knihách. K pokladu nocležníci nakonec přece jen dorazili. Čekaly je balíčky se sladkostmi. To už bylo hodně k půlnoci. A tak  si děti připravily spacáky mezi regály s knihami a mohly si vychutnat ten jediný den v roce, kdy mohou přes noc zůstat v knihovně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy