Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Pracovníci technických služeb kontrolují hřiště

Pracovníci ludgeřovických technických služeb pravidelně kontrolují bezpečnost dětských hřišť. Už na jaře provedli jejich revizi a údržbu po zimě. Teď je pravidelně obcházejí každý týden a dohlíží na jejich stav.

Dětské hřiště  v centru Ludgeřovic u zdravotního střediska i  v místní části Vrablovec jsou pod pečlivým dohledem pracovníků technických služeb. Hned na začátku jara provedli jejich revizi: opravili zničené části, natřeli dřevěné konstruce, dodali novou plachtu na zakrytí pískoviště. Teď každý týden pravidelně obě hřiště uklízejí a zaměřují se především na stav herních prvků.

"Zkontrolujeme všechny šrouby a matice. Zkoumáme také, v jakém stavu jsou spoje, sedátka či lana." říká Jaromír Bohačík a přitom zkontroluje, zda je  houpačka v pořádku.

Někdy také musí také napravovat škody, které na herních plochách napáchali vandalové. Naštěstí to není moc často. Je to také proto, že obě hřiště mají své správce, kteří dohlížejí na pořádek během den. Pokud se na hřišti pohybují osoby, které svým věkem nespadají do kategorie mladší 15 ti let, mohou být z tohoto prostoru vykázány. A to třeba i za asistence policie.

„Diky tomu, že hřiště pravidelně udržujeme, nemusíme řešit zásadnější problémy. Ale před dvěma lety jsme museli vyměnit celou gumová houpačku, protože ji někdo pořezal," vzpomíná Josef Balgar, jednatel TS Ludgeřovice.

Obě hřiště jsou poměrně nová, což samozřejmě údržbu ulehčuje: to vrablovecké bylo vybudováno v roce 2014. V centru obce za nákupním střediskem pak vzniklo větší hřiště s jednotlivými zónami pro mladší a starší děti před dvěma lety.

Nahlásit chybu


K tématu