Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Ocenění nejlepších žáků i loučení deváťáků

Na slavnostním ukončení školního roku byli oceněni nejlepší žáci. Se základní školou se pak loučili deváťáci.

Ve foyer školy se sešli žáci, učitelé, rodiče i příbuzní, aby společně přihlíželi ocenění nejúspěšnějších žáků ZŠ Ludgeřovice. Za studijní úspěchy a také reprezentaci na nejrůznějších vědomostních a sportovních soutěžích byla oceněna stovka dětí. Tradiční setkání každý rok předchází rozdávání závěrečných vysvědčení.

"Já jsem strašně rád, že tato tradice přetrvává, že se tady můžeme na konci roku se všemi potkat. A ohodnotit úspěšné žáky, protože si to zaslouží," říká Karel Moric, ředitel ZŠ a MŠ Ludgeřovice.

Menší děti dostaly za své celoroční snažení knihu. Starší žáci pak tričko s logem školy.

Ve stejný den se loučili s docházkou do základní školy žáci dvou 9. tříd.Na školní roky zavzpomínali v prezentaci a také v krátkém filmu o životě ve škole.

„Jsem smutný z toho konce,  ale těším se na nový začátek,“ řekl nám jeden z čerstvých absolventů.

Pak čekalo na každého z deváťáků  nejen vysvědčení, ale také pamětní list a šerpa. Předávali ji symbolicky nejmladší žáci - prvňáčci. Museli si k tomu vypomoci školními židlemi.

Společně strávený čas na základní škole vtisknul slavnostní ceremoniál do jediné hodiny. Ve vzpomínkách toho je ale mnohem více.

„Jezdili jsme spolu na cyklisťáky,  jeli jsme spolu na lyžák, v Praze jsme byli před týdnem.. prostě super parta,“ chválil své žáky třídní učitel  9.A Martin Nevřel

Teď čeká na absolventy ludgeřovické základní školy další etapa života na střední škole. Ať je také úspěšná!

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy