Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​MŠ Hlučínská se rozroste o nový pavilon

  • Ludgeřovice,

Mateřskou školu Hlučínská v Ludgeřovicích čeká velká změna: na zahradě tady vyroste nový pavilon a také původní budova projde rekonstrukcí.

V této vilce na Hlučínské ulici mateřská škola  sídlí od poválečných let. Útulné prostředí však nyní už nevyhovuje hygienickým normám. 

„Díky tomu, že naše prostorové podmínky nevyhovují počtu dětí, které máme, tak , paní učitelky mají problém děti převlékat v šatnách, obouvat," popisuje učitelka Margit Hvizdáková .

Přestože prostoru domě není mnoho, vše je tady účelně zařízeno. V každém podlaží je jedna třída. Dohromady sem chodí 56 dětí. Nevýhodou je jedna společná jídelna, což vyžaduje velké úsilí v organizaci denního řádu. Vyřešit by to měl nový pavilon, ve kterém vznikne nová třída i s jídelnou a výdejnou stravy.

„ Počítáme s tím, že zhruba od 16.7. by měl začít proces rekonstrukce. Chceme začít nejprve tou starší budovou,tak , aby byla už během prázdnin připravena na běžný provoz od 1.září," plánuje starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

Stavba nového pavilonu, který bude na stávající budovu napojený, se ale protáhne do začátku nového školního roku. Hotová by měla být zhruba za 9 měsíců.

„Výstavba nové části školky bude probíhat za provozu. S tím, že z důvodu bezpečnosti bude celá stavba ohrazena a také v době poledního klidu nebudou probíhat stavební práce,“ informuje ředitel ZŠ a MŠ Ludgeřovice Karel Moric.

Přestože budova získá dostatek nových prostor, její kapacitu to nenavýší. Kvůli stále rostoucímu zájmu o místa ve školkách vedení obce uvažuje o postavení nové mateřské školy. Stát by mohla v blízkosti nových stavebních parcel v lokalitě U Rybníků.

Nahlásit chybu