Ludgeřovice připravují strategický plán obce

Obce Ludgeřovice se pustila do přípravy strategického plánu. Podílejí se na něm i občané. Jednak zodpovězením anketních otázek a pak také připomínkami. Dokument by mohl být hotový během několika týdnů.

Ludgeřovice chystají strategický plán. Je to vůbec poprvé co se takový dokument tvoří. Zachytit by měl, jakým směrem se bude v následujícím desetiletí obec ubírat. V rámci dotazníkového šetření občané sdělovali, co se jim líbí nebo naopak co jim vadí. Odpovídalo 137 respondentů.

„Udělali jsme jak přímé oslovení, což víme, že má vždy dobrý dopad . Tak zároveň oslovování prostřednictvím internetu. Těch podnětů byla celá řada.Je vidět, že  občané o svoji obec mají zájem a že se chtějí podílet na jejím rozvoji," podotkla Dana Diváková, ředitelka Institutu komunitního rozvoje

Obyvatelům Ludgeřovic chybí např. přirozené centrum obce a také dostatek parkovacích ploch či nasvětlení přechodů pro chodce. Přáli by si navýšení míst v mateřských školách a nebo vybudování obecních či startovacích bytů i více odpočinkových zón v obci. Většinu z těchto věcí je možné akceptovat. Některé připomínky však nelze do plánu zapracovat.

"Je to například fakt, že Ludgeřovice jsou průjezdní obcí. A z toho plyne, že občané nejsou spokojeni se stavem ovzduší v obci,“ uvádí Diváková.

Strategický plán by měl být hotový do konce července. Nicméně občané budou moci i poté vznášet připomínky k tomuto dokumentu.

"Dotazníková série je momentálně ukončená nicméně bude i veřejné projednávání strategického plánu , kdy se ještě občané budou moci k němu vyjádřit, upozorňuje starosta Daniel Havlík (ČSSD ).

Schvalování strategického plánu se pak chystá na zářijové zasedání obecního zastupitelstva.
JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 18.10. 21:42
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 18.10. 21:42
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 18.10. 21:42
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Alžběta Balejková
Opava
od 97 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu