Reklama

Soutěž dvojic o Lugeřovického železného hasiče

O Ludgeřovického železného hasiče se utkalo 17 dvojic z Česka, Slovenska i Polska. V co nejkratším čase museli zvládnout náročnou trať s osmi náročnými úkoly. Dobrovolní hasiči soutěžili s kompletní výstrojí, kterou oblékají při zásahu.

Reklama

Celkem 17 soutěžních dvojic se chystalo  na start závodu Firefighters Challenge v Ludgeřovicích. Kromě týmů složených z českých dobrovolných hasičů, sem přijeli poměřit své síly také Slováci a Poláci. Závod o železného hasiče pak běželi s veškerou výstrojí určenou k zásahu, včetně neaktivovaného dýchacího přístoje. Zátěž to byla pořádná.

„Dýchací přístroj váží asi 10 kilo, oblek asi 15. Máme na sobě asi nějakých 25 kg,“ popisuje soutěžící  Patřik Sollich z JSDH Strahovice.

Na trati pak hasiče čekalo celkem 8 disciplín, které prověřily především jejich zdatnost a vytrvalost. Rozmotávání a balení hadic patřilo spíš k těm lehčím úkolům. Soutěžící nejvíce potrápilo překonání stěny nebo  závěrečný přesun pneumatiky do cíle.

„Je to vždycky těžké: člověk se hned zadýchá a v tom těžkém obleku ztratí síly," řekl v cíli domácí  Radoslav Jaroš z  JSDH Ludgeřovice.

Dvojice probíhaly trasu společně a u všech úkolů mohly také spolupracovat. Přenášení osmdesáti kilové figuríny na nosítkách to přímo vyžadovalo.

„Soutěž je koncipována tak , aby si mohli pomáhat po celé trati pomáhat,“ ovětlil organizátor soutěže Patrik Lange. 

Nejrychlejším a nejlépe sehraným týmem byla, stejně jako vloni, polská dvojice Opolony – Zdzieblo, kteří s časem 3 minuty a 39 vteřin znovu obhájili putovní pohár. Nejlepší hasiči si jej předávají už 13 let. Z domácích se nevýše umístilo duo Mučka a Knězů, kteří  obsadili 7. příčku.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.06. 9:28
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.06. 9:28
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Radek Pokora
Opava
od 25 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu