Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční čas připomíná také strom na Vrablovci

Ozdobený vánoční strom se tyčí také v místní části Ludgeřovic - Vrablovci. Jeho slavnostní rozsvícení je každoročním přátelským setkáním zdejších obyvatel.

Vánoční strom krášlí místní část Ludgeřovic – Vrablovec. Vzrostlý smrk u Společenského domu pomáhaly zdobit děti. A daly si zvlášť záležet! To aby byl strom připravený na adventní setkání zdejších obyvatel a slavnostní rozsvícení.Akci už počtvrté připravili členové Sboru dobrovolných hasičů Vrablovec.

„Zdejší lidé si tuto akci oblíbili. A každým rokem se nás sejde o trochu víc,“ usmívá se organizátorka akce Marie Blokešová.

Uvnitř si zatím vybalili své zboží prodejci: vánoční dekorace, svíčky, výrobky z proutí či keramiku. Děti si krátí čas tvořením. Dospělí si povídají.

V malé kuchyňce je připraveno dostatek dobrot k ochutnání.

„Voní nám tady bramborové placky, pro děti jsem připravili párek v rohlíku. Ženy upekly zákusky. A máme tady i naši specialitu Veselý čaj,“vyjmenovává další z organizátorek Pavla Olšáková.

Společné setkání sousedů a známých uprostřed předvánočního shonu zklidní nervózní atmosféru každoročního stresu před koncem roku.

„Já bych každopádně všem chtěl popřát, ať nechají advent kolem sebe plynout. Uklidní se. Protože tento čas by měl být o klidu. Ať si lidé užijí tu překrásnou adventní atmosféru,“ vzkázal občanům Ludgeřovic starosta Daniel Havlík (ČSSD).

Když se setmělo, děti se dočkaly: krásně nazdobený vánoční strom se rozsvítil do tmy.

Nahlásit chybu


K tématu