Reklama

Vánoční čas připomíná také strom na Vrablovci

Ozdobený vánoční strom se tyčí také v místní části Ludgeřovic - Vrablovci. Jeho slavnostní rozsvícení je každoročním přátelským setkáním zdejších obyvatel.

Stáhnout video
Reklama

Vánoční strom krášlí místní část Ludgeřovic – Vrablovec. Vzrostlý smrk u Společenského domu pomáhaly zdobit děti. A daly si zvlášť záležet! To aby byl strom připravený na adventní setkání zdejších obyvatel a slavnostní rozsvícení.Akci už počtvrté připravili členové Sboru dobrovolných hasičů Vrablovec.

„Zdejší lidé si tuto akci oblíbili. A každým rokem se nás sejde o trochu víc,“ usmívá se organizátorka akce Marie Blokešová.

Uvnitř si zatím vybalili své zboží prodejci: vánoční dekorace, svíčky, výrobky z proutí či keramiku. Děti si krátí čas tvořením. Dospělí si povídají.

V malé kuchyňce je připraveno dostatek dobrot k ochutnání.

„Voní nám tady bramborové placky, pro děti jsem připravili párek v rohlíku. Ženy upekly zákusky. A máme tady i naši specialitu Veselý čaj,“vyjmenovává další z organizátorek Pavla Olšáková.

Společné setkání sousedů a známých uprostřed předvánočního shonu zklidní nervózní atmosféru každoročního stresu před koncem roku.

„Já bych každopádně všem chtěl popřát, ať nechají advent kolem sebe plynout. Uklidní se. Protože tento čas by měl být o klidu. Ať si lidé užijí tu překrásnou adventní atmosféru,“ vzkázal občanům Ludgeřovic starosta Daniel Havlík (ČSSD).

Když se setmělo, děti se dočkaly: krásně nazdobený vánoční strom se rozsvítil do tmy.

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 26.08. 3:20
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 26.08. 3:20
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 85 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 97 Kč do 105 Kč

Detail

Centrum sociálních služeb Hrabyně
Opava
od 16 870 Kč do 21 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu