Reklama

Hasičská zbrojnice přestěhována do náhradních prostor

V moderní hasičskou zbrojnici se promění nevyhovující budova, ze které vyjíždějí k zásahům ludgeřovičští dobrovolní hasiči. Konečně tak budou mít k dispozici dost místa pro garážování techniky i komfortní zázemí pro šatnu a odpočívárnu. To v původní hasičárně chybělo.

Reklama

Prostorné garáže, zázemí pro odpočinek, vytápěné šatny a odpovídající hygienické zázemí – tyto základní věci chyběly v ludgeřovické hasičárně, odkud vyrážejí k zásahům dobrovolní hasiči. Proto začala už vloni rekonstrukce této budovy.


„Tam chyběly třeba sprchy pro výjezdovou jednotku, elektroizolace i kanalizace byla v havarijním stavu. Topení už vůbec netopilo,“ popsal nedostatky starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).
 

Do začátku zimy pracovali dělníci venku. Teď se přesunuli do vnitřních prostor.


„Nyní dokončujeme sanaci objektu proti vodě a vlhkosti spojenou s betonováním základových pásů. Bude následovat bourání betonových podlah a realizace  nových," popisuje stavbyvedoucí Libor Kosub.


Až to počasí dovolí, začne nástavba budovy, kde najde dvaceti členná jednotka ludgeřovických dobrovolných hasičů patřičné zázemí, které bude odpovídat jejich nasazení. Přestože tito muži vykonávají své občanské zaměstnání, musí být připraveni ve volním čase pomáhat lidem. Vyjet k zásahu musí nejdéle za deset minut. A to přesto, že nyní sídlí v  pronajatých prostorách na okraji obce.


„Je to tady trochu provizorní, jednak jsme omezeni místem. Některé věci máme ještě uskladněny mimo tyto prostory, v kontejnerech,“ říká velitel JSDH Ludgeřovice Patrik Lange.


Na návrat do nově opravené budovy si budou muset hasiči ještě nějaký ten měsíc počkat. Přestavba za 12 milionů korun by měla být hotová do konce roku.

Čarostřelec / opera

Dnes 19:00 - 11:12
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.06. 11:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.06. 11:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu