Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci si vydělali na bruslení i pohovky do třídy

Vydělat si své první společné peníze měli možnost ludgeřovičští čtvrťáci, a to v rámci projektu Abeceda peněz. Po teoretickém úvodu si sami založili firmu a pustili se do práce. Po odpoledních společně vyráběli zboží, které pak rozložili na prodejních stáncích v České spořitelně, která tento projekt zastřešuje.

Děti ze čtvrté třídy ludgeřovické základní školy žijí projektem Abeceda peněz už několik týdnů.

 „Chceme si vydělat peníze na čas strávený spolu, na  bruslení na ledě a na sedačky do třídy,“ řekla nám Anička. A Sam doufá: „Myslím si, že vyděláme deset tisíc korun.“

S přípravou dětem pomáhali i rodiče, kteří nakoupili materiál pro výrobu nebo sami přiložili ruku k dílu.

 „Podpořili jsme děti tím, že jsme napekli párky v těstíčku, které tady mohou prodávat,“ řekla nám jedna z maminek, která se přišla na hlučínskou pobočku České spořitelny podívat.

Valentýnská keramická srdíčka, polštářky nebo nejrůznější dobroty zaplavily prodejní pulty, u kterých se lidé mohli zastavit mezi vyřizováním svých záležitostí v bance.

„Určitě to oživilo naši pobočku. Máme tady spoustu klientů, ale vždy je tady takové ticho. Děti to tady trochu rozbouřily,“ usmívá se zástupkyně manažera pobočky České spořitelny v Hlučíně Denisa Macková.

Zboží rychle mizelo. Každý zákazník doslal od dětí jako  poděkování za nákup i valentýnské přání.

 „O výrobky je velký zájem. Během první hodiny se polštářky z látky úplně vyprodaly,“ popisuje učitelka Natálie Nevřelová.

Prodejní jarmark uzavřel projekt Abeceda peněz, ve kterém se čtvrťáci dozvěděli, jak správně hospodařit s financemi, jak funguje banka nebo firma.

 „Do budoucna chystáme rozšířit i na druhý stupeň základních škol.  Věřím, že v té další budoucnosti i na střední a vysoké školy,“ předpokládá projektový manažer Karel Okleštěk.

Dětem se během odpoledne podařilo utržit 7.881 Kč.korun. Splnit si tak mohou sen o společném bruslení i posezení na nové pohovce.

Nahlásit chybu


K tématu