Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci přišli k zápisu do 1. třídy

K zápisu do první třídy přišlo do ZŠ Ludgeřovice přišlo 78 předškoláků. Rodiče deseti z nich zažádali o odklad povinné školní docházky. Přesto po prázdninách nastoupí do školy nejvyšší počet prvňáčků za poslední roky. Rozděleni budou do tří tříd.

Svůj velký den měly děti, které přišly spolu se svými rodiči k zápisu do 1. třídy do Základní školy v Ludgeřovicích. Těšení střídaly obavy z toho, co předškoláky za dveřmi třídy čeká. Díky tomu, že si rodiče mohli dohodnout konkrétní čas schůzky, nemuseli být děti nervózní příliš dlouho. Zápis probíhal souběžně hned v několika třídách.

„Naše škola už několik let využívá rezervační systém pro zápis do 1. třídy, který je velmi komfortní jednak pro učitele, pro školu a také pro rodiče,“ připomněl ředitel školy Karel Moric.

Správný úchop tužky, poznávání barev, písmen, číslic nebo geometrických tvarů - to všechno musely děti u tabule zvládnout. A také znát své jméno a adresu – to je v šesti letech už samozřejmost.

„Musím říct, že letos chodí děti připravené. Potýkáme se často s vadou výslovnosti, ale to rodiče většinou řeší na logopedii,“ říká učitelka Jana Grzychová.

Rodiče doprovázeli své ratolesti do tříd a jejich výkony před tabulí pozorně sledovali.

„Dcera je šikovná, bylo na ní vidět, že se do školy těší. Sama se ptá, chce se učit. Myslím, že to zvládla dobře,“ řekla nám jedna maminka.

Děti se na svůj velký den těšily a leckdy i přes trému zvládli svůj první kontakt se školou dobře.

„Bylo to jednoduché všechno jsem zvládla. Těším se do školy,“ řekla nám spokojená předškolačka.

K zápisu přišlo letos 78 dětí. Z toho 10 z nich bude mít o rok odložené zahájení školní docházky. V září tedy do jedné třídy v Dolní škole a do dvou v hlavní budově nastoupí 68 prvňáčků. To je nejvíce za poslední roky.


Počet dětí v 1. třídě - ZŠ Ludgeřovice

šk. rok                          počet prvňáčků

2015/2016                           47

2016/2017                         35

2017/2018                        57

2018/2019                       52

2019/2020                      68

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy