Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlučínští strážníci zasahují v Ludgeřovicích. Na co se zaměřují především?

  • Ludgeřovice,

Strážníci Městské policie Hlučín pravidelně dojíždějí do Ludgeřovic a dohlížejí na pořádek v obci. Největší práci mají s neukázněnými řidiči.

Od roku 2016 mohou občané Ludgeřovic vídat v obci černou uniformu strážníků městské policie. Dojíždějí sem z nedalekého Hlučína na pravidelné obchůzky. Reagují také na telefonická ohlášení.

„Pokud žádný problém není, tak 1-2 x do týdne se tady objevíme,“ říká strážnice Monika Kološová

Strážníci dohlížejí především na veřejný pořádek v ulicích a zaměřují se také na řidiče. Ti jim dělají starosti především.

„Nejčastěji se setkáváme s přestupky na úseku dopravy, zejm. se jedná o špatné parkování v ulicích, ale také překročení nejvyšší povolené rychlosti,“ shrnuje zástupce velitele Městské policie Hlučín Lumír Prejda.

Dodržování povolené padesátky nejčastěji kontrolují na ulici Hlučínská a Vrablovecká. Řidiči tady rychlost často nedodržují přesto, že na obou těchto ulicích je mobilní radar. Drtivá většina z téměř čtyř set přestupků, které v Ludgeřovicích strážníci museli během svého působení řešit, se týkala právě dopravy.

Hlučínští strážníci se věnují také prevenci. Pro děti i seniory pořádají besedy na nejrůznější témata. Syntetickou DNA označili už 168 kol, koloběžek či skútrů.

To všechno na základě smlouvy s obcí.

„Zatím nám spolupráce v tomto rozsahu vyhovuje. Ale nevylučuji, že by se mohla v budoucnu ještě rozšířit. Ale v žádném případě bych ji nezužoval,“ vyjádřil se starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

Speciálně vyškolení strážníci pomáhají také třeba při odchytu toulavých psů a nebo zajišťují hladký průběh kulturních či sportovních akcí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy