Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malí fotbalisté nocovali na hřišti

Dvě desítky malých fotbalistů z ludgeřovického oddílu se sešli na prázdninovém kempu. Během čtyř dnů si užili nejen kopané, ale také výletů na kole, táborovou hru. Velkým dobrodružstvím bylo stanování přímo na hřišti

Aby to účastníci kempu neměli na trénink daleko, utábořili se přímo na hřišti. Fyzické i taktické přípravě se věnovali dvakrát denně. Nejmenšímu účastníkovi kempu bylo 7 let, nejstaršímu 14, a tak trenéři přípravu pojali tak, aby vyhovovala všem. A hlavně děti bavila.

„Na hřišti se snažíme asi 70% dne trávit. Zbytek jsou mimo fotbalové aktivity. Ať už je to kolo nebo nějaké hry,“ popisuje program jeden z trenérů Tomáš Balgar.

Fotbal byl samozřejmě prioritou. Už je nejvyšší čas připravit se na novou sezónu.

Pro většinu těchto malých sportovců je kopaná velkým koníčkem, a tak míč neopustili ani v době svého volna. Ovšem nechyběly ani výlety na kole do okolí – na Slezskoostravský hrad nebo Landek. Tradiční opékání špekáčků i noční bojová hra. Prázdninový kemp dal také dost prostoru zábavě.

„Je fajn, že se kluci více poznají, utuží se kolektiv. Starší se naučí pomáhat mladším, a tak se ta parta více stmelí,“ popisuje soužití malých sportovců hlavní organizátor Radek Dvořák.

Čtyřdenní kemp absolvovali nejen členové fotbalového oddílu, ale také ti, které fotbal prostě baví. Mezi dvaceti chlapci se našly i dvě dívky: „Mezi klukama to není až tak špatné a dokonce nám přihrávají,“ usmívaly se.

Největším zážitkem pro malé milovníky fotbalu byl večerní zápas při umělém osvětlení. A pak také, kdo se může pochlubit tím, že mohl přespat ve stanovém táboře přímo na fotbalovém stadionu.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy