Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nedostatek prostoru vyřešen. Mateřinka v Ludgeřovicích díky rozšíření může přijmout více dětí

Po zhruba roční rekonstrukci byla otevřena Mateřská škola na ulici Hlučínská v Ludgeřovicích. Opravy čítaly výměnu krovu, výstavbu schodiště i podlah. Díky novému pavilonu se mohla zvýšit kapacita počtu dětí.

Rekonstrukce Mateřské školy na Hlučínské ulici začala před rokem pracemi na přeložkách inženýrských sítí. Následně začaly opravy vily, kde školka sídlila už od poválečných let. Stísněné prostory totiž přestaly vyhovovat hygienickým normám

„Nedostatek prostoru se hlavě projevoval v jídelně, kde jsme se museli střídat.

„Také v hernách byl prostorový problém,“ vzpomíná bývalá ředitelka Margit Hvizdáková.

Během rekonstrukce dělníci nepatrně upravili vnitřní dispozice, vyměnili krov, podlahy, postavili nové schodiště. Nedostatek prostoru vyřešila přístavba, kde vzniklo další oddělení pro 27 dětí. Dohromady toto zařízení pojme 72 předškoláků. Nově opravená školka byla krásným dárkem pro kluky a holky, kteří sem po prázdninách zamířili.

V této nové třídě máme smíšené oddělení, ve kterém jsou děti od tří do šesti let. Z prostor nadšení. Máme tady herní koutek, místo pro tvoření i pro lehátka na odpočinek,“ usmívá se učitelka Petra Šenkyříková.

Peníze na rekonstrukci se podařilo zřizovateli mateřské školy, obci, získat po 10 letech usilovného psaní žádostí o dotace.

„Původně jsme usilovali o dotaci z Ministerstva školství, ale naše žádost byla několikrát odložena. Potom byl zrušený dotační titul, o který jsme usilovali. Nakonec se nám díky Ministerstvu pro místní rozvoj podařilo konečně dotaci získat,“ popisuje Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic.

Rekonstrukce mateřské školy vyšla na téměř 17 milionů korun, a to včetně venkovních úprav a také rozšíření původního malého parkoviště. Dotace pokryla náklady ve výši 85%. Zbytek, 4 miliony korun, doplatila obec.
SALVEKO TREND s.r.o. - prodejna Kravaře
Kravaře
od 16 800 do 17 800 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o.- Pracoviště Opava Těšínská
Opava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků