Branná výchova opět v kurzu: školáci z Ludgeřovic házeli granátem, zkoušeli si masky i stříleli

Jak si správně nasadit plynovou masku, co si sbalit do evakuačního zavazadla nebo zásady poskytování první pomoci – to všechno se dozvěděli školáci během Branného dne. Tato akce měla alespoň částečně nahradit předmět civilní ochrana, který v osnovách chybí.

Přestože ve školních osnovách základy civilní ochrany chybí, žáci z ludgeřovické základní školy se tomuto tématu věnovali podrobně během celého dopoledně.

„Tím, že nemáme předmět civilní obranu v osnovách, tak jsme se rozhodli, že by bylo dobré dětem připomenout, jak poskytnout první pomoc, jak se evakuovat, seznámit je s chemickými látkami. Oceňujeme také to, že si to tady mohou prakticky vyzkoušet,“ vysvětluje důvody učitelka Miroslava Bartusková.

Skupinky dětí postupně obcházely jednotlivá stanoviště. Lektoři jim vyprávěli třeba o historii naší armády nebo jaké úkoly plní vojáci v mezinárodních misích. Mohli si také vyzkoušet střelbu air soft zbraní, připraven byl také koutek zdravovědy zaměřený především na poskytnutí první pomoci a připomněli si také, jak se chovat při mimořádných událostech. Třeba při evakuaci nebo povodni.

„Chceme, ať to děti baví, ať to není jen nějaká teorie. Takže máme připraveno propojení i s  interaktivní částí, kde mají možnost si zasportovat,“ vysvětluje organizátor akce Roman Böhm z Muzea civilní obrany.

Kromě teoretických a praktických znalostí jedno ze šesti stanovišť prověřilo, jak jsou na tom školáci také fyzicky.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 16.11. 2:58
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 16.11. 2:58
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 16.11. 2:58
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků