Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Branná výchova opět v kurzu: školáci z Ludgeřovic házeli granátem, zkoušeli si masky i stříleli

Jak si správně nasadit plynovou masku, co si sbalit do evakuačního zavazadla nebo zásady poskytování první pomoci – to všechno se dozvěděli školáci během Branného dne. Tato akce měla alespoň částečně nahradit předmět civilní ochrana, který v osnovách chybí.

Přestože ve školních osnovách základy civilní ochrany chybí, žáci z ludgeřovické základní školy se tomuto tématu věnovali podrobně během celého dopoledně.

„Tím, že nemáme předmět civilní obranu v osnovách, tak jsme se rozhodli, že by bylo dobré dětem připomenout, jak poskytnout první pomoc, jak se evakuovat, seznámit je s chemickými látkami. Oceňujeme také to, že si to tady mohou prakticky vyzkoušet,“ vysvětluje důvody učitelka Miroslava Bartusková.

Skupinky dětí postupně obcházely jednotlivá stanoviště. Lektoři jim vyprávěli třeba o historii naší armády nebo jaké úkoly plní vojáci v mezinárodních misích. Mohli si také vyzkoušet střelbu air soft zbraní, připraven byl také koutek zdravovědy zaměřený především na poskytnutí první pomoci a připomněli si také, jak se chovat při mimořádných událostech. Třeba při evakuaci nebo povodni.

„Chceme, ať to děti baví, ať to není jen nějaká teorie. Takže máme připraveno propojení i s  interaktivní částí, kde mají možnost si zasportovat,“ vysvětluje organizátor akce Roman Böhm z Muzea civilní obrany.

Kromě teoretických a praktických znalostí jedno ze šesti stanovišť prověřilo, jak jsou na tom školáci také fyzicky.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o.- Pracoviště Opava Těšínská
Opava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků