Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nic jim není svaté! Vandalové zničili sochu na Farské cestě mezi Ludgeřovicemi a Vrablovcem

Neznámí vandalové zničili sochu sv. Františka, která zdobí stezku pro pěší a cyklisty, která vede z Ludgeřovic do místní části Vrablovec. Sochu sedícího světce v životní velikosti povalili a přitom se ulomila její část. Policie teď po výtržnících pátrá a žádá svědky o pomoc.

Tzv. Farská cesta zastaveními křížové cesty vede mezi poli a spojuje obec Ludgeřovice s místní částí Vrablovec. Byla obnovena teprve před dvěma lety. Nejčastěji tady potkáte Ludgeřovické na procházce či se psy. Cestu si tudy ale zkracují také lidé do práce a děti do školy. Od loňského roku zdobí stezku mezi poli sedící socha sv. Františka. Tu ale teď někdo vyvrátil a přitom došlo k ulomení její části.

„Socha byla hodně stabilní. Navíc přilepená lepidlem ke schodům. Takže podle mne šlo jednoznačně o vandalský čin. Někdo musel značnou silou valit tu sochu dolů ze schodů,“ přemýšlí Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic.

Jednoduché to ale jistě nebylo: odlitek z umělého kamene totiž váží kolem 60 kilogramů. S největší pravděpodobností se vše odehrálo za bílého dne. Po pachatelích teď pátrá policie.

„Danou záležitostí se zabývají příslušní policisté z obvodního oddělení v Hlučíně, kteří zjišťují, zda došlo ke skutkovému naplnění přečinu, a to poškození cizí věci,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Plastika má nejen ulomenou nohu, ale někdo ji také počmáral černým fixem. Do parády si ji teď vezme její autor Daniel Klose.

„V budoucnu bychom chtěli, by byla socha upevněna na kovový čep, aby na schodech lépe držela,“ říká místní farář Václav Koloničný, který sochu před rokem světil.

Pachatelům, kteří sochu zničili, hrozí až jeden rok vězení.
A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

Milan Přadka - pracoviště Opava
Opava
od 200 Kč/hod.

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků