Ludgeřovické technické služby se věnují podzimním pracím, vrcholí i příprava na zimu

Pracovníci Ludgeřovických technických začali s podzimními pracemi. Pustili se do úklidu listí a pomalu se připravují na příchod zimy.

Pracovníci technických služeb využívají teplých podzimních dnů a věnují se sezónním pracím. Pustili se do natírání plotu i laviček na hřbitově, zastřihují stromy a keře.

„V minulém týdnu jsme definitivně ukončili sekání trávy. A protože pravidelně udržujeme pořádek v obci, tak jsme už začali s hrabáním listí,“ říká vedoucí pracovní skupiny Jaromír Bohačík.

Odklízení spadaného listí z veřejných prostranství v obci zaměstná pracovníky ještě několik týdnů. V podstatě do té doby, než přituhne a začne padat sníh. Pak také začnou držet celodenní pohotovosti tak, aby mohli v případě potřeby co nejrychleji vyjet sníh odklidit.

„V momentě, kdy se počasí změní, tak jsme schopni přezbrojit okamžitě vozidla na zimní údržbu.Také už budeme navážet zimní posypy které máme rozmístěny na třech místech v obci Ludgeřovice v rámci kvalitní údržby a kvalitního dojezdu vozidel,“ Josef Balgar, jednatel Technické služby.

Protože před nedávnem dostaly technické služby na starosti také údržbu areálu fotbalového hřiště, starají se o sekání, zavlažování i hnojení travnatého porostu.

„Od července máme na starosti celý  fotbalový areál  s hlavním, tréninkovým i pomocným hřištěm. Kromě toho děláme sečení trávy v celém areálu,“ doplnil Balgar.

V těchto dnech se dohrávají poslední zápasy podzimní části sezóny. Ta na ludgeřovickém pažitu skončí na začátku měsíce listopadu. Pak pracovníci technických služeb připraví hřiště na zimu.

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 17.11. 21:09
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 17.11. 21:09
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 17.11. 21:09
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků