Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky lidem se stromy vrátily na místo, kde dříve rostly

  • Ludgeřovice,

Nově vysázená lipová alej teď spojuje obec Ludgeřovice na Opavsku s  částí Vrablovec. Ruku k dílu přiložili místní lidé: sami si stromy koupili a vysadili.

Asi půl kilometru dlouhou spojnici mezi osadou Vrablovec a obcí Ludgeřovice teď lemují lípy. Ke čtyřiceti stromům, jejichž výsadbu vloni obec pořídila za peníze z Fondu životního prostředí, teď přibylo dalších 38. Ty zaplatili sami občané – stát totiž dokončení aleje neměl zájem finančně podpořit.

„Tady je koridor na plánovanou přeložku I/56. Mluví se o ní sice 20 let, ale zatím není ani hotová projektová dokumentace. A nám bylo líto nechat tento úsek pustý,“ vysvětlil Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic.

Kdo chtěl, mohl si třímetrový stromek koupit a přijít si jej zasadit. Zájem byl veliký. Svého donátora našla každá rostlina.

„Stromy jsou budoucností našich generací. Proto je musíme vysazovat, aby tady bylo krásně,“ shrnul svou účast na akci jeden z občanů.

Díry pro výsadbu už předem vyhloubily stroje a ulehčily tak lidem práci. U sázení se sešlo víc jak sto občanů napříč všemi generacemi. Práce jim šla pěkně od ruky.

Stromy teď lemují tuto polní cestu stejně, jako kdysi. U každého z nich ještě přibude štítek se jménem svého majitele. A v budoucnu tady přibudou i lavičky, protože výhled odtud je nádherný.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Hlučín
Hlučín
od 92 do 92 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 20 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry