Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Prezident zamířil za studenty Slezské univerzity

  • Opava,

Prezident Miloš Zeman navštívil během své třídenní návštěvy v Moravskoslezském kraji také Opavu. Setkal se s vedením Slezské univerzity. Se studenty pak debatoval v univerzitní aule. Mnozí ale setkání odmítli zúčastnit a uspořádali v čase prezidentské návštěvy vlastní happening.

Prezident Zeman navštívil Opavu opět po dvou letech. Zatímco poprvé zavítal na magistrát, teď zamířil za studenty na Slezskou univerzitu. Tam čekal  na hlavu státu nejen rektor, ale také několik občanů s transparenty, kteří sem přišli vyjádřit svůj nesouhlas s prezidentovými postoji.

V univerzitní aule pak sedělo asi 150 studentů, kteří byli připraveni s Milošem Zemanem debatovat. Otázky se týkaly především událostí posledních dní: oslav 28. října, návštěvy dalajlámy či prezidentských voleb v USA. Tradičně nechyběly ani prezidentovy vtipy a bonmoty.

„Přemýšlet o vlastních názorech je snadné. Je to taková autoerotika. Ale skutečný sex znamená přemýšlet o názorech druhých.“ rozjímal prezident.

Na závěr asi půlhodinové diskuse došlo i na protest v podobě červených trenýrek.

Darem si Zeman odnesl láhev vína a také obraz s mnohoznačným nápisem: „Všechno se dá vysvětlit. Ale ne každému.“

Někteří studenti se setkání s prezidentem odmítli zúčastnit a uspořádali si vlastní happening. Na programu byl koncert, film či jednoaktovka Václava Havla.

„Já jsem se tady přišla podívat za kulturou, protože mě zajímají jiné věci, než je pan prezident.“

„Je to vyloženě protiakce proti té návštěvě prezidenta na naší univerzitě.“ řekli nám studenti.

“Pokud ta diskuse je v rámci slušnosti, tak si myslím, že lidé mají přijít a pokud mají šanci, zeptat se prezidenta na cokoliv, tak ať to udělají.“ reagoval rektor Slezské univerzity Pavel Tuleja.

A tak rektor Tuleja zamířil také za studenty a pokračoval s nimi v debatě, kterou už započal v univerzitní aule. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků