Reklama

10. ročník multižánrového festivalu Na cestě

  • 8. listopadu 2016,
  • 10:44,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Do desáté sezony vstoupil studentský multižánrový festival Na cestě, který každoročně připravují posluchači kulturní dramaturgie na Slezské univerzitě. Snahou je přiblížit divákům především různé netradiční divadelní formy. Z bohaté nabídky si mohly vybrat snad všechny věkové kategorie

Reklama

Rok práce má za sebou pětice studentek II. ročníku oboru Kulturní dramaturgie Slezské univerzity, které převzaly po svých starších kolezích přípravu festivalu Na cestě. Ten přináší přednášky, projekce i výstavu, ale především divadlo.

„Snažili jsme se vybrat taková divadla, které by byly ano trochu netradiční. Aby měl divák nový pohled na divadlo. Teď tady máme třeba storytelling - to je forma vyprávění, kdy divák si to, co se odehrává na jevišti představuje ve své hlavě.“ přibližuje festival jedna z organizátorek Amálie Křízová

Naopak ani slovo nepromluvili dva performeři z divadelního spolku tYhle. Jejich hodinové představení doprovázeli bubeníci, kteří hráli na sudy a kastroly.

„Hledáme, co tělo dělá, jak můžeme fungovat, co znázorňujeme a pak to skládáme do obrazů, které něco vyjadřují.“ popisuje představení Lukáš Karásek z Divadelního spolku tYhle.

V rámci workshopu s názvem Hodinový produkční se zájemci mohli poradit, jak připravit kulturní akci, jak ji financovat nebo jak najít místo pro její pořádání.“

„Já si od toho slibuju to, že by mi tady chytřejší kolegové poradili, jak čerpat z různých grantů či fondů na zakládání alternativního kulturního prostoru.” přemýšlí Tomáš Rusek.

“Škálu klientů máme velmi širokou. Je to od začátečníků až po profesionály. Třeba ty, co dělají už po několikáté projekt a nevím, jak dál, jak jej zpropagovat. Nebo jak udržet linku zájmu ze strany diváka.” přibližuje smysl workshopu konzultantka Adriana Světlíková ze spolku Nová síť.

V rámci festivalu už potřetí proběhla také přehlídka nového divadla s názvem Malá inventura.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.06. 10:57
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.06. 10:57
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Pavla Alhas
Opava
od 14 740 Kč

Detail

ABECEDA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu