​Obědy pro děti, které by jinak hladověly

  • 18:27,
  • Opava ,

Obecně prospěšná společnost Woman for Woman už čtvrtým rokem pomáhá dětem, jejichž rodiče nemají peníze na to, aby jim platili obědy ve školní jídelně. Projekt Obědy pro děti má zabránit hladovění školáků. V Opavě je takto podporováno 82 dětí.

Projekt Obědy pro děti vznikl v r. 2013 původně jako jednorázová záležitost, ale hladovění dětí se ukázalo jako závažný problém. Díky projektu teď mohou dostat v poledne teplé jídlo i děti, jejichž rodiče si kvůli finančním potížím nemohli dovolit obědy platit. Celkem je v Opavě takto podporováno 82 dětí,v rámci Moravskoslezského kraje je jich 554.

„Nejprve základní školy vytipují žáky, potom odbor školství napíše žádost za všechny základní školy.“ vysvětluje Eva Slaměnová z odb. školství Magistrátu Opava.

Hodně záleží na učitelích, jejich všímavosti a znalosti situace v rodině svých žáků. Ti pak mohou vybrat děti, které potřebují nejvíce pomoci. Často se jedná o samoživitele, kteří nemají peněz na zbyt. Důležité je, aby se rodič aktivně podílel na řešení své životní situace a finanční pomoc nebyla zneužitá.

„Ve spolupráci s třídními učiteli vybíráme děti ze sociálně znevýhodněných skupin.Určitě je jich více, kteří by potřebovali pomoci, ale máme omezené počty.“ posteskla si Karin Solná ze ZŠ Šrámkova v Opavě.

Právě Základní škola Šrámkova patří v Opavě k těm, které pomoc nejvíce využívají. Od nového roku k současným 22 žákům přibude dalších 5, které bude nadace podporovat. Díky tomu se i ony budou cítit mezi svými vrstevníky rovnocenně.

„Zlepšují se i školní výsledky, ty děti jsou iniciativnější, sebevědomější. Mnohdy učitelé uvádějí, že se snížila agrese.“ vyjmenovává plusy Jana Skopová z nadace Women for Women.

Opavské základní školy se do projektu zapojily poprvé vloni. Letos se počet dotovaných strávníků téměř zdvojnásobil. Projekt nyní podporuje kromě soukromých dárců či sponzorů také ministerstvo školství.
Unicont Opava s.r.o.
Opava
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

JASPA Servis s.r.o. - Hypermarket Globus
Opava
od 14 500 Kč/měsíc

Detail

Česká pojišťovna a.s. - ČP Distribuce s.r.o.
Opava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků