Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Malí čtenáři nocovali v knihovně

  • Opava,

Knihovny po roce opět ožily svým nočním životem. Během akce Noc s Andersenem mohli přespat v knihovně a nejen to. Čekaly je také nejrůznější hry a úkoly. Takže se nikomu do spacáku hned tak nechtělo. A tak není divu, že se v tento den dětem večerka poněkud protáhla.

Přestože je večer, okna Knihovny Petra Bezruče září do tmy. Z oken je slyšet smích a hlahol. Čtyřicítka dětí si dnešní noc ustele mezi regály s knihami. Ještě předtím malé nocležníky čeká spousta úkolů a zábavy. Aby si mohli užít večerní dovádění v knihovně, museli si jej zasloužit.

„Musí poctivě chodit do knihovny, soutěžit, být aktivní po celý rok. Protože Andersen, to je opravdu noc s velkým N." vyjmenovává podmínky vedoucí pobočky v Kateřinkách Marie Stanovská.

Stejně jako v loni trávili opavští čtenáři Noc s Andersenem s kamarády z Hradce nad Moravicí.

„Jelikož máme velice malou knihovnu, tak jsme uvítali, že s dětmi můžeme trávit pobyt v Opavě.“ vysvětlila Markéta Beyerová, ředitelka Městské knihovny v Hradci nad Moravicí.

Protože letošní Noc s Andersenem byla ve znamení čtyř komiksových postaviček z časopisu Čtyřlístek, děti společně vytvořili pro Fifinku zahradu, lovili ryby z jezera Blaťák, honili Bobíkovu kuličku nebo stříleli v Myšpulínově střelnici. Po společné večeři zůstalo ještě trochu času pro hry.

A pak už přišel čas najít si mezi regály s knihami místo pro odpočinek. Ještě než ale děti zavřely oči a přenesly se do říše snů, čekala na ně pohádka od Hanse Christiana Andersena. Bez jeho příběhů se totiž na Noci s Andersenem neusíná.
Matiné / dopoledne se sólisty opery

Zítra
Opava, Slezské divadlo, Opava

Matiné / dopoledne se sólisty orchestru a členy baletu

14.06. 10:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Teva Czech Industries s.r.o.
Opava
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Opavská lesní a.s. - obora Jelenice - Vítkov
Vítkov
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků