Reklama

​Malí čtenáři nocovali v knihovně

  • 3. dubna 2017,
  • 16:40,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Knihovny po roce opět ožily svým nočním životem. Během akce Noc s Andersenem mohli přespat v knihovně a nejen to. Čekaly je také nejrůznější hry a úkoly. Takže se nikomu do spacáku hned tak nechtělo. A tak není divu, že se v tento den dětem večerka poněkud protáhla.

Reklama

Přestože je večer, okna Knihovny Petra Bezruče září do tmy. Z oken je slyšet smích a hlahol. Čtyřicítka dětí si dnešní noc ustele mezi regály s knihami. Ještě předtím malé nocležníky čeká spousta úkolů a zábavy. Aby si mohli užít večerní dovádění v knihovně, museli si jej zasloužit.

„Musí poctivě chodit do knihovny, soutěžit, být aktivní po celý rok. Protože Andersen, to je opravdu noc s velkým N." vyjmenovává podmínky vedoucí pobočky v Kateřinkách Marie Stanovská.

Stejně jako v loni trávili opavští čtenáři Noc s Andersenem s kamarády z Hradce nad Moravicí.

„Jelikož máme velice malou knihovnu, tak jsme uvítali, že s dětmi můžeme trávit pobyt v Opavě.“ vysvětlila Markéta Beyerová, ředitelka Městské knihovny v Hradci nad Moravicí.

Protože letošní Noc s Andersenem byla ve znamení čtyř komiksových postaviček z časopisu Čtyřlístek, děti společně vytvořili pro Fifinku zahradu, lovili ryby z jezera Blaťák, honili Bobíkovu kuličku nebo stříleli v Myšpulínově střelnici. Po společné večeři zůstalo ještě trochu času pro hry.

A pak už přišel čas najít si mezi regály s knihami místo pro odpočinek. Ještě než ale děti zavřely oči a přenesly se do říše snů, čekala na ně pohádka od Hanse Christiana Andersena. Bez jeho příběhů se totiž na Noci s Andersenem neusíná.
Holba Rock na grilu 2019 / rocková party radia Čas

26.07. 15:15 - 27.07. 2:00
Opava, Letiště Kylešovice, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 17.07. 2:19
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 17.07. 2:19
Opava, Kostel sv. Václava, Opava


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu