​Malí čtenáři nocovali v knihovně

  • 3. dubna 2017,
  • 16:40,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Knihovny po roce opět ožily svým nočním životem. Během akce Noc s Andersenem mohli přespat v knihovně a nejen to. Čekaly je také nejrůznější hry a úkoly. Takže se nikomu do spacáku hned tak nechtělo. A tak není divu, že se v tento den dětem večerka poněkud protáhla.

Reklama

Přestože je večer, okna Knihovny Petra Bezruče září do tmy. Z oken je slyšet smích a hlahol. Čtyřicítka dětí si dnešní noc ustele mezi regály s knihami. Ještě předtím malé nocležníky čeká spousta úkolů a zábavy. Aby si mohli užít večerní dovádění v knihovně, museli si jej zasloužit.

„Musí poctivě chodit do knihovny, soutěžit, být aktivní po celý rok. Protože Andersen, to je opravdu noc s velkým N." vyjmenovává podmínky vedoucí pobočky v Kateřinkách Marie Stanovská.

Stejně jako v loni trávili opavští čtenáři Noc s Andersenem s kamarády z Hradce nad Moravicí.

„Jelikož máme velice malou knihovnu, tak jsme uvítali, že s dětmi můžeme trávit pobyt v Opavě.“ vysvětlila Markéta Beyerová, ředitelka Městské knihovny v Hradci nad Moravicí.

Protože letošní Noc s Andersenem byla ve znamení čtyř komiksových postaviček z časopisu Čtyřlístek, děti společně vytvořili pro Fifinku zahradu, lovili ryby z jezera Blaťák, honili Bobíkovu kuličku nebo stříleli v Myšpulínově střelnici. Po společné večeři zůstalo ještě trochu času pro hry.

A pak už přišel čas najít si mezi regály s knihami místo pro odpočinek. Ještě než ale děti zavřely oči a přenesly se do říše snů, čekala na ně pohádka od Hanse Christiana Andersena. Bez jeho příběhů se totiž na Noci s Andersenem neusíná.
Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 21.05. 14:29
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 21.05. 14:29
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 21.05. 14:29
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

MSA, a.s.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

AZPEK, s.r.o.
Opava
od 16 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu