​Malí čtenáři nocovali v knihovně

  • 16:40,
  • Opava ,

Knihovny po roce opět ožily svým nočním životem. Během akce Noc s Andersenem mohli přespat v knihovně a nejen to. Čekaly je také nejrůznější hry a úkoly. Takže se nikomu do spacáku hned tak nechtělo. A tak není divu, že se v tento den dětem večerka poněkud protáhla.

Přestože je večer, okna Knihovny Petra Bezruče září do tmy. Z oken je slyšet smích a hlahol. Čtyřicítka dětí si dnešní noc ustele mezi regály s knihami. Ještě předtím malé nocležníky čeká spousta úkolů a zábavy. Aby si mohli užít večerní dovádění v knihovně, museli si jej zasloužit.

„Musí poctivě chodit do knihovny, soutěžit, být aktivní po celý rok. Protože Andersen, to je opravdu noc s velkým N." vyjmenovává podmínky vedoucí pobočky v Kateřinkách Marie Stanovská.

Stejně jako v loni trávili opavští čtenáři Noc s Andersenem s kamarády z Hradce nad Moravicí.

„Jelikož máme velice malou knihovnu, tak jsme uvítali, že s dětmi můžeme trávit pobyt v Opavě.“ vysvětlila Markéta Beyerová, ředitelka Městské knihovny v Hradci nad Moravicí.

Protože letošní Noc s Andersenem byla ve znamení čtyř komiksových postaviček z časopisu Čtyřlístek, děti společně vytvořili pro Fifinku zahradu, lovili ryby z jezera Blaťák, honili Bobíkovu kuličku nebo stříleli v Myšpulínově střelnici. Po společné večeři zůstalo ještě trochu času pro hry.

A pak už přišel čas najít si mezi regály s knihami místo pro odpočinek. Ještě než ale děti zavřely oči a přenesly se do říše snů, čekala na ně pohádka od Hanse Christiana Andersena. Bez jeho příběhů se totiž na Noci s Andersenem neusíná.
JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 18.10. 20:21
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 18.10. 20:21
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 18.10. 20:21
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Alžběta Balejková
Opava
od 97 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu