Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Suchých Lazcích provozuje poštu obec

  • Opava,

V Suchých Lazcích začala fungovat tzv. Pošta Partner. Poté, co Česká pošta chtěla zdejší pobočku uzavřít, se obec rozhodla, že ji bude provozovat sama, aby zdejší obyvatelé nemuseli za službami dojíždět. Úřad zůstal na stejném místě a nový provozovatel dokonce rozšířil otevírací dobu.

Zatímco roznášení listovních zásilek a balíků mají na starosti stále zaměstnanci České pošty, jejich příjem, peněžní i bankovní služby si vzala pod svá křídla obec. Pošta tady zůstala na svém původním místě, v budově obecního úřadu. Sídlí zde od r. 1992 a slouží víc jak tisícovce zdejších obyvatel. Česká pošta tuto pobočku uzavřela kvůli tomu,že se jí nezdálo její vytížení dostatečné. Nový provozovatel, obec, naopak otevírací dobu ještě rozšířil o pět hodin. Otevřeno je každý den. V podělí do pěti a ve středu až do šesti hodin.

„Lidé tady nejčastěji chodí vyřizovat výběry důchodů, podávání obyčejných listovních zásilek, doporučených zásilek, balíčků, placení poštovních poukázek, výběry z karet nebo vklady na kartu.“ upřesňuje pracovnice Pošty Partner Zuzana Kubicová, která je zároveň zaměstnaná na částečný úvazek jako sekretářka starosty. Není to pro ni velká změna. Kdysi totiž na poště pracovala.

Zachování služeb si pochvalují především matky s malými dětmi a také důchodci. Kdyby pošta v obci nezůstala, museli za službami dojíždět. Vedení obce by rádo služby pošty doplnilo o internetovou kavárnu.

Byli bychom rádi, kdyby to bylo takové komunitní místo pro všechny. Rádi bychom zde měli i místo na inzerci a samozřejmě také Czech point. plánuje starosta Suchých Lazců Petr Orieščík (ČSSD).

O náklady na provoz Pošty Partner se dělí státní podnik a obec, která musí počítat s tím, že bude muset sáhnout do svého rozpočtu.

„Tu finanční stránku vyhodnotíme až po prvním roce fungování. Já to vidím tak na 50 – 60 000 více nákladů pro obec.“ doplňuje starosta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy