Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě přimáčkl trolejbus na zastávce dělníka

  • Opava,

Vážná nehoda ochromila ve středu ráno provoz na Hlučínské ulici na výjezdu z Opavy. Přímo na zastávce městské hromadné dopravy přimáčkl ke zdi trolejbus dělníka, který pracoval na opravě silnice. O den dříve boural trolejbus i v Ostravě, kde v centru města usmrtil ženu, která přecházela silnici po přechodu pro chodce.

Krátce po osmé hodině se na Hlučínské ulici v Opavě stalo neštěstí. Trolejbus, který přijel na zastávku nedaleko nákupního centra, se z ničeho nic rozjel přímo na chodník. Přitom přimáčkl k cihlové stěně zastávky muže. Zdravotníci ihned vyslali na místo vrtulník.

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MS kraje: “Utrpěl poranění hlavy s podezřením na otřes mozku a také poranění hrudníku. Záchranáři jej letecky transportovali do FNO.”

Zraněný muž byl dělník, který pracoval na rekonstrukci točny trolejbusů na Hlučínské. Proč se vlastně trolejbus náhle rozjel zatím nikdo netuší. Je ale možné, že šlo o závadu vozidla.

Jaromír Walaski, ředitel Městského dopravního podniku Opava: “Uvidíme, vše je zatím v šetření. Budova bude zřejmě muset být zbourána, uvidíme, co na to statik. Budeme muset stavět znovu.”

Na místo nehody samozřejmě přijeli hasiči, kteří museli mimo jiné celý objekt zastávky prohledat. V prvních minutách po nehodě byl totiž pohřešován ještě další dělník.

Petr Serafín, velitel zásahu HZS Opava: “Jednotka provedla vypnutí elektřiny, zastavení vody a vyklizení sutě.”

Trolejbus boural také v Ostravě. V úterý večer srazil na přechodu pro chodce ředitelku Archivu města Ostravy 65letou Blaženu Przybylovou. Žena byla na místě mrtvá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy