Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior point nově otevřený v Opavě

  • Opava,

​V Opavě byl nově otevřený Senior Point – kontaktní místo pro starší občany, kam si mohou přijít pro radu či nejrůznější informace, mohou zde také využít počítač a připojení na internet. Veškeré služby jsou bezplatné. Kancelář je zatím otevřená jednou týdně. Od příštího roku se její provozní doba rozšíří.

Senior Point byl v Opavě otevřený v prostorách Senior centra, na Rolnické ulici. Pracovnice tohoto kontaktního místa poskytuje návštěvníkům nejrůznější informace. Třeba o místních seniorských družení, informuje o všelijakých aktivitách i spolcích, jejichž činnost je zaměřena na starší lidi. 

„Největší zájem je o slevovou síť senior pas a zprostředkování právnické poradny. Dále můžeme seniorům pomoci s formulováním dopisů, s prací na internetu, pokud potřebují něco vyhledat.“ shrnuje pracovnice opavské kanceláře Martina Šafarčíková.

Veškeré služby poskytuje kontaktní centrum zdarma. A je o ně velký zájem: hned první den otevření kancelář navštívily tři desítky lidí. 

 „Přišla jsem se sem zeptat, jestli se tady budou pořádat nějaké výlety nebo aktivity, třeba cvičení.“ svěřila se jedna z klientek.

Zatímco nyní je Senior Point otevřený jednou týdně ve čtvrtek, od příštího roku to budou dva dny v týdnu.

„Určité činnosti se budou rozšiřovat. Jak na pořádání kurzů, výletů pro seniory…podle toho, co jim v městě Opava chybí.“ říká ředitel Seniorcentra  Michal Jedlička, v jehož prostorách kontaktní kancelář sídlí.

Opava je jedním ze čtyř měst v Moravskoslezském kraji, které Senior point má. Toto kontaktní centrum funguje také v Ostravě, Frýdku – Místku a Kopřivnici. Tento týden se chystá se otevření dalších v Bruntále a Karviné. 

„Chceme je rozšířit do všech bývalých okresních měst kromě Nového Jičína, který to přenechal Kopřivnici. Chceme nabídnout všem obcím, které by chtěly otevřít tento Senior point aby dostaly tuto šanci.“ potvrdil Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje.

V příštím roce budou Senior pointy také místem, kde si budou moci lidé starší 65 let přijít pro hlásič požáru a detektor oxidu uhelnatého, a zvýšit tak bezpečnost svého bytu. Tato zařízení zakoupil Moravskoslezský kraj. K dispozici jich má celkem 4 a půl tisíce. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy