Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Místo úklidu sněhu dokončují podzimní práce

  • Opava,

Opavské technické služby se chystají na zimu. Připraveny mají pluhy, radlice i posypový materiál. Díky teplotám nad nulou se ale nadále věnují podzimním pracím – uklízejí listí, opravují chodníky nebo ořezávají dřeviny.

Radlice a pluhy jsou sice nachystané, ovšem stejně jako několik posledních let o tomto čase pracovníci technických služeb zimu marně vyhlížejí. A tak se pustlili třeba do výsadby stromů. Podél cyklostezky, která vede z Opavy do Otic, se nyní tyčí mladé habry a třešně.

"Protože se teploty drží stále ještě nad nulou, mohou se dělníci věnovat stále ještě podzimním pracím. Jsou to údržby a úklid příkop, ořezy keřů, stromů, úklid spadaného listí, oprava výsadeb apod.“ říká Martin Girášek, náměstek ředitele Technických služeb Opava.

Minulá mírná zima způsobila, že se ve skladech hromadí posypový materiál, který čeká na své letošní využití. Materiálu tady leží zhruba za 200 000 korun. Tato situace se poslední roky díky pomalému a nevyzpytatelnému nástupu zimy pravidelně opakuje.

„Máme ještě zásoby z loňska jak soli tak drti. To využijeme. O to můžeme ponížit prostředky, které pro tuto zimu budeme používat.“ potvrdil ředitel Technických služeb Opava Jan Hazucha.

Pracovníci technických služeb zatím pravidelné pohotovosti nedrží. V polovině měsíce by ale mělo ochaladit a teploty by měly oscilovat kolem nuly.

„Během 15 minut máme tato vozidla přestrojená na zimní údržbu chodníků.“  zdůraznil jeden z řidičů Jiří Holub.

Opavské technické služby udržují mají ve své správě 131 km místních silnic 74 km chodníků. Zimní údržbu vozovek první až třetí třídy, kdy se jedná zejména o průtahy městem, pak spadají pod Ředitelství silnic a dálnic nebo Moravskoslezský kraj a úklid sněhu či sypání povrchu komunikací má na starosti krajská správa silnic.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy