Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavský hokej má přísun peněz zajištěný

  • Opava,

Opavskému druholigovému hokeji se sice nedaří výsledkově, ale jeho finanční situace je nyní dobrá. Ještě před půl rokem se totiž klub potýkal s problémy s penězi. Pak se vyměnilo vedení a zdá se, že se sponzoři začali stavět ke klubu vstřícněji.

V roce 2015 odkoupilo statutární město Opava od Aloise Hadamczika licence na hokejové soutěže a vybavení HC Slezan, aby založilo vlastní společnost. Opavský hokej se dlouhodobě potýká s nedostatkem peněz. Problém byl především s financování druholigového opavského týmu. Nový jednatel Lubomír Tobolka, který nastoupil do funkce před půl rokem, slíbil, že peníze od sponzorů sežene.

„Ano, povedlo se nám za období, o kterém mluvíme, sehnat dostatečný tok financí.“ přitakává Lubomír Tobolka, nový jednatel a marketingový manažer HC Slezan Opava.

Druholigový Slezan má k dispozici podle slov Tobolky 2,5 milionů korun. Přestože by tedy hráči mohli být v klidu, v soutěži se jim nedaří a jsou na chvostu tabulky. Možná také proto, že opavský tým je složený spíš z mladších hráčů.

„My se snažíme vytvořit A tým na základě opavských hráčů. Chceme, aby opavský tým byl o Opavě a abychom i dosáhli na lepší umístění.” doplnil Tobolka

Klubu pomáhá štědře i město. Zastupitelé poslali do opavského hokeje 1,7 milionů korun, aby byla dorovnána ztráta z předešlého roku.Na podporu mládežnického hokeje a také na výuku bruslení se v návrhu nového rozpočtu města počítá se čtyřmi miliony korun. Plánuje se také rekonstrukce víc jak 60 let starého stadionu. Nyní se čeká na vydání stavebního povolení.

„Jakmile toto povolení bude hotovo, tak se budeme snažit najít financování.Bude to možná jednodušší v tom, že byl tady požadavek na stavby na etapy.“ ujasňuje Martin Víteček (STAN), náměstek primátora Opavy a jednatel HC Slezan
Action Man / taneční show

27.09. 19:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

DENTAL MEDICINE k.s. - pracoviště Raduň
Raduň
od 19 600 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Milan Přadka - pracoviště Opava
Opava
od 200 Kč/hod.

Detail

MEDIS INTERNATIONAL a.s. Bolatice
Bolatice
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků