Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavský hokej má přísun peněz zajištěný

  • Opava,

Opavskému druholigovému hokeji se sice nedaří výsledkově, ale jeho finanční situace je nyní dobrá. Ještě před půl rokem se totiž klub potýkal s problémy s penězi. Pak se vyměnilo vedení a zdá se, že se sponzoři začali stavět ke klubu vstřícněji.

V roce 2015 odkoupilo statutární město Opava od Aloise Hadamczika licence na hokejové soutěže a vybavení HC Slezan, aby založilo vlastní společnost. Opavský hokej se dlouhodobě potýká s nedostatkem peněz. Problém byl především s financování druholigového opavského týmu. Nový jednatel Lubomír Tobolka, který nastoupil do funkce před půl rokem, slíbil, že peníze od sponzorů sežene.

„Ano, povedlo se nám za období, o kterém mluvíme, sehnat dostatečný tok financí.“ přitakává Lubomír Tobolka, nový jednatel a marketingový manažer HC Slezan Opava.

Druholigový Slezan má k dispozici podle slov Tobolky 2,5 milionů korun. Přestože by tedy hráči mohli být v klidu, v soutěži se jim nedaří a jsou na chvostu tabulky. Možná také proto, že opavský tým je složený spíš z mladších hráčů.

„My se snažíme vytvořit A tým na základě opavských hráčů. Chceme, aby opavský tým byl o Opavě a abychom i dosáhli na lepší umístění.” doplnil Tobolka

Klubu pomáhá štědře i město. Zastupitelé poslali do opavského hokeje 1,7 milionů korun, aby byla dorovnána ztráta z předešlého roku.Na podporu mládežnického hokeje a také na výuku bruslení se v návrhu nového rozpočtu města počítá se čtyřmi miliony korun. Plánuje se také rekonstrukce víc jak 60 let starého stadionu. Nyní se čeká na vydání stavebního povolení.

„Jakmile toto povolení bude hotovo, tak se budeme snažit najít financování.Bude to možná jednodušší v tom, že byl tady požadavek na stavby na etapy.“ ujasňuje Martin Víteček (STAN), náměstek primátora Opavy a jednatel HC Slezan

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail