Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Asistenti pomáhají sledovat kamerový systém

  • Opava,

Dvě nové posily pomáhají strážníkům opavské městské policie sledovat kamerový systém. Za úkol mají na záběrech vyhledávat situace, ve kterých se děje něco nezákonného. Už odhalili pachatele černých skládek, zloděje a nespočet přestupků v dopravě.

Záběry z kamer kontrolují asistenti po celý den. Jejich pozornosti neunikly osoby, které přinášely odpad na odlehlé místo mezi garážemi na Bochenkově ulici. Mysleli, že je nikdo nevidí, ovšem jejich počínání sledoval v přímém přenosu asistent operačního střediska.

„Viděli jsme tam, jak pachatele přinášejí na skládku odpad. Tak jsme tam poslali strážníky, kteří zajistili pachatele.“ popisuje Lumír Král

Asistenti mají dokonalý přehled o tom, co se děje ve městě. Na několika místech Opavy je umístěno 17 stálých kamer + dvě mobilní, které jsou nepřetržitě v provozu. Poslední přibyly před několika týdny v centru města a u výjezdu na Ostravu. 19s

„Naším záměrem je rozšiřovat kamerový systém,tak z kapacitních důvodů už nebylo možné sledovat dění na kamerách a proto jsem přijali tyto dvě osoby.“ vyjádřila se Petra Stonišová, mluvčí Městské policie Opava.

Díky tomu, že asistenti mohou dění ve městě sledovat, strážníci pak mohou proti těm, kdo porušují zákon, ihned zakročit. Chytili tak třeba zloděje, zabránili ničení veřejného prostranství nebo řešili přestupky v dopravě. Na opavské služebně městské policie pracují dva asistenti v rámci veřejně prospěšných prací.

„Ty osoby musejí splňovat určité specifické předpoklady, na rozdíl třeba od uklízečů veřejných prostranství, kde se jedná o nekvalifikované pozice.“ upřesňuje Petra Ballová, ředitelka Úřadu práce v Opavě

V Opavě v rámci veřejně prospěšných prací nyní organizace zaměstnávají 51 lidí. Většinou ale pracují v nekvalifikovaných profesích. Smlouvu mají na rok. A po celou tuto dobu jejich mzdu hradí stát.
Active Colour s.r.o. - pracoviště okolí Opava
Opava
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Milan Přadka - pracoviště Opava
Opava
od 200 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků