Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Interiér Kina Mír ozdobí původní křesla

  • Opava,

Celkem 29 původních křesel vyrobených v minulém století ozdobí interiér nově rekonstruovaného Kina Mír. Tento nábytek se podařilo nashromáždit během dvou měsíční sbírky. Křesla teď dostanou nový lak i čalounění. A ozdobeny budou také štítkem se jménem dárce.

Za dva měsíce začne rekonstrukce Kina Mír, které v Opavě funguje víc jak 50 let. Podle připraveného projektu si interiér zachová ducha 60. let minulého století. Jeho se autorka proto rozhodla ponechat zde některé původní prvky. A tak vznikl nápad umístit do vestibulu kina také nábytek, který by korespondoval s dobou výstavby.

„Použijeme původní křesla, jen je přečalouníme, opravíme. Je to také pěkný způsob, jak zapojit občany ," říká autorka projektu rekonstrukce kina Zuzana Stanjurová Mateiciucová.

Proto investor akce, magistrát, vyhlásil sbírku křesílek, která budou zdobit foyer opraveného kina. Posedět si na nich budou moci hosté přilehlé kavárny a zkrátit si tak dobu čekání na představení.

Sbírka byla vyhlášena v lednu a během několika týdnů se ve skladu sešlo 29 křesel. Darovali je především občané Opavy.

„Většinou byli rádi, že je nemusí vyhazovat. Měli k nim často srdeční vztah, protože to byli třeba křesla, která zdědili po rodičích nebo na nich sedávali, když byli děti. Spíš ocenili to, že dál budou sloužit dobré věci, popisuje  Jana Foltysová z opavského magistrátu.

Většina nábytku je v poměrně dobrém stavu.Také díky tomu, že je jejich majitelé měli dobře uskladněné. V mnohých bytech byla křesla ještě součástí interiéru.

Všechna křesla nyní dostanou nový, barevně sladěný potah a lak. A také štítek se jménem dárce. Ten bude alespoň malým poděkováním lidem, kteří do sbírky nábytek darovali.

Nahlásit chybu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail