Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezský FC slaví návrat k fotbalové špičce

  • Opava,

Ještě před koncem druhé nejvyšší fotbalové soutěže je jasné, že se Opava po 13 letech vrátí mezi elitu. Skvělé výkony, které podávali hráči na hřišti, jim ještě před koncem sezóny zajistily postup. Už nyní je jasné, že opavští fotbalisté skončí nejhůř druzí.

Zbožné přání vedení klubu, hráčů i fanoušků se stalo realitou. Opavští fotbalisté mají ještě před koncem soutěže jistý postup do I. ligy. Slezané se po celou dobu drželi na špici, kde už zůstanou. Nanejvýš mohou skončit druzí, ale i tak budou hrát nejvyšší soutěž.

„Ještě mi to nedochází, že bude liga od léta. Moc se těším, kluci taky. Těším se na ten stadion, až tady bude vyprodáno každý zápas,” usmívá se kapitán Nemanja Kuzmanović.

K postupu už měli Opavané nakročeno v loňské sezóně, když skončili za Olomoucí a ostravským Baníkem.Ten je předčil o jediný bod. Atmosféru první ligy budou moci zažít fanoušci opět po 13 letech.

Přestože by Opavané mohli klidně slavit svůj úspěšný postup, koncentrují se na zápasy a tréninku dávají vše. Chtějí totiž pohár.

“I když vím, že bude těžké udržet koncentraci, chci věřit tomu, že půjdeme i v posledních zápasech na krev a budeme chtít první místo,“ říká trenér Roman Skuhravý, který po svém dvouletém působení ve Slezském FC dovedl tým k postupu.

Ať už Opava postoupí do I. ligy z prvního nebo druhého místa, je jasné, že během letní přestávky bude muset mít stadion v Městských sadech nový trávník. Město Opava, které klub vlastní, už uvolnilo z rozpočtu 22 milionů korun.

„To pro město to bude znamenat zvýšené výdaje, zejm. na provoz stadionu. Plánujeme vybudovat vyhřívaný trávník,“ říká Radim Křupala(ČSSD), primátor Opavy.

S pracemi se musí začít co nejdříve. Nejvyšší fotbalová soutěž startuje už za dva měsíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy