Dopravní omezení v centru Opavy

  • 10:39,
  • Opava,

Až do podzimu je plánováno omezení dopravy na hlavním průtahu Opavou ve směru na Krnov a Bruntál. A to kvůli rekonstrukci vodovodního řadu a kanalizace. Ve směru z města ven je průjezd vozidel omezený. V opačném směru je silnice zavřená a řidiči musí využít objízdných tras.

Řidiči, kteří projíždějí Opavou se musí obrnit trpělivostí. Už tak komplikovanou dopravní situaci, kdy vozidla mířící směrem na Krnov a Bruntál musí projet městem, teď ještě ztíží dopravní omezení na jednom z hlavních průtahů. Začala tady totiž rekonstrukce vodovodního řadu.

„Stavba je technicky a časově rozdělena na dvě etapy. V té první proběhne rekonstrukce vodovodního řadu v délce 1500 m. V té druhé zrekonstruujeme vodovodní řad v délce 300m,” popisuje Marek Síbrt, mluvčí SmVaK Ostrava.

Rekonstruovány budou také stoky, které byly budovány zhruba před sto lety a jsou ve špatném technickém stavu. Kvůli tomu je směrem z města ven omezená doprava, a to pro automobily nad 3,5 tuny. Ze směru od Bruntálu a Krnova pak je vjezd vozidel úplně zakázaný. Veřejná doprava ovšem projede.

„Jezdíme po stejné trase, nicméně je tady kyvadlový provoz, protože z jedné strany je ulice jednosměrná. Abychom mohli zajistit obousměrný provoz, musíme jej mít zajištěný semafory,“ doplnil ředitel MDP Opava Jaromír Walaski.

To může způsobit v jízdních řádech opavské MHD nepatrná zpoždění. Stejně jako řidiči, kteří nerespektují značky a na místo stavebních prací vjedou.

„Tyto práce zpomalují průjezd městem.Ohrožují plynulost a bezpečnost silničního provozu. Proto žádáme všechny řidiče, kteří projíždějí Opavou, aby dbali dopravního značení,” upozorňuje René Černohorský, mluvčí PČR Opava.

Tato dopravní omezení v centru Opavy zůstanou až do podzimu,kdy by měla být rekonstrukce vodovodního řadu i kanalizace ukončena.
Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 10.12. 17:18
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 10.12. 17:18
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

La traviata / premiéra opery Giuseppe Verdiho

15.12. 19:00 - 10.12. 17:18
Opava, Slezské divadlo, Opava


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků