Reklama

Dopravní omezení v centru Opavy

  • 21. května 2018,
  • 10:39,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Až do podzimu je plánováno omezení dopravy na hlavním průtahu Opavou ve směru na Krnov a Bruntál. A to kvůli rekonstrukci vodovodního řadu a kanalizace. Ve směru z města ven je průjezd vozidel omezený. V opačném směru je silnice zavřená a řidiči musí využít objízdných tras.

Reklama

Řidiči, kteří projíždějí Opavou se musí obrnit trpělivostí. Už tak komplikovanou dopravní situaci, kdy vozidla mířící směrem na Krnov a Bruntál musí projet městem, teď ještě ztíží dopravní omezení na jednom z hlavních průtahů. Začala tady totiž rekonstrukce vodovodního řadu.

„Stavba je technicky a časově rozdělena na dvě etapy. V té první proběhne rekonstrukce vodovodního řadu v délce 1500 m. V té druhé zrekonstruujeme vodovodní řad v délce 300m,” popisuje Marek Síbrt, mluvčí SmVaK Ostrava.

Rekonstruovány budou také stoky, které byly budovány zhruba před sto lety a jsou ve špatném technickém stavu. Kvůli tomu je směrem z města ven omezená doprava, a to pro automobily nad 3,5 tuny. Ze směru od Bruntálu a Krnova pak je vjezd vozidel úplně zakázaný. Veřejná doprava ovšem projede.

„Jezdíme po stejné trase, nicméně je tady kyvadlový provoz, protože z jedné strany je ulice jednosměrná. Abychom mohli zajistit obousměrný provoz, musíme jej mít zajištěný semafory,“ doplnil ředitel MDP Opava Jaromír Walaski.

To může způsobit v jízdních řádech opavské MHD nepatrná zpoždění. Stejně jako řidiči, kteří nerespektují značky a na místo stavebních prací vjedou.

„Tyto práce zpomalují průjezd městem.Ohrožují plynulost a bezpečnost silničního provozu. Proto žádáme všechny řidiče, kteří projíždějí Opavou, aby dbali dopravního značení,” upozorňuje René Černohorský, mluvčí PČR Opava.

Tato dopravní omezení v centru Opavy zůstanou až do podzimu,kdy by měla být rekonstrukce vodovodního řadu i kanalizace ukončena.
Čarostřelec / opera

Dnes 19:00 - 11:00
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.06. 11:00
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.06. 11:00
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu