Reklama

Děti učily psa Korálka správnému chování

  • 29. května 2018,
  • 14:37,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Plyšový pes Korálek učil děti správnému chování. Vlastně to bylo spíš naopak: neposedný pejsek se ztratil, dováděl v trolejbuse, bral si od cizích lidí sladkosti a neuměl ani přejít přes silnici. A tak děti musely pejskovi poradit, jak co dobře udělat.

Reklama

To je on: pejsek Korálek. Vypadá jako živý. A také živý, tedy neposedný je. Strážnice městské policie Petra Wittek Stonišová právě vypráví dětem příběh o tom, jak se Korálek ztratil a co všechno při tom zažil. A nebo spíš provedl, protože většinu věcí udělal špatně.

Pejsek nejprve utekl, v trolejbuse skákal po sedačkách a maloval na okno fixem, vzal si od cizího kluka sladkosti, a protože mu z nich nebylo dobře, usnul na skládce mezi odpadky. Naštěstí šel kolem strážník a pejskovi pomohl.

„Když poukazujeme na pejska Korálka, který něco dělá špatně a děti mu radí, jak to dělat správně, tak je to pro ně lépe zapamatovatelné a srozumitelné,“ říká Petra Wittek Stonišová, z Městské policie Opava, která besedu pro děti připravila.

Děti pozorně poslouchaly a pak znovu převyprávěly příběh tak, aby Korálek všechno udělal dobře. Naštěstí věděly, jak na to, a radily pejskovi, jak se správně zachovat. Před prázdninami se takové opakování hodilo. V tento čas jsou totiž děti příliš rozptýlené atmosférou volna a nejvíce neopatrné.

„Je potřeba takové věci opakovat, procvičovat v nových situacích, protože těch lákadel, které je mohou zaskočit je hodně,“ uvítala opakování bezpečného chování dětí učitelka ze ZŠ a PŠ Slezského odboje v Opavě Zuzana Melecká.

Některé situace si mohli malí posluchači i prakticky vyzkoušet. Třeba přecházení přes přechod pro chodce.

Na závěr školáci dostali omalovánky, které jim příběh pejska Korálka připomenuly. A kdo chtěl, mohl se s plyšovým kamarádem rozloučit pohlazením.
Čarostřelec / opera

Dnes 19:00 - 11:01
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.06. 11:01
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.06. 11:01
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu