Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce Kina Mír v plném proudu

  • Opava,

Rekostrukce Kina Mír je v plném proudu. Opravy za 25 milionů korun by měly tento kulturní stánek zmodernizovat. Investor akce, magistrát, na ně vyčlenil čtyři měsíce. Už nyní je ale jasné, že se dokončení o pár dní protáhne.

Víc jak měsíc dělníci každý den pracují v útrobách Kina Mír. Zcela zásadně už změnili dispozici ve vstupním foyer. Opravili propadlou podlahu v místech bývalé šatny, vyzdili příčky a chystají se na montáž vzduchotechniky a elektřiny.

“Nyní se nacházíme v kinosále, kde jsou provedeny všechny demontáže a bourací práce. Nyní zde probíhají montáže všech páteřních rozvodů topení a elektřiny.” říká stavbyvedoucí Roman Válek

Budova Kina Mír stojí v Opavě od r. 1965. Kromě nové fasády nebyly během uplynulých padesáti let provedeny žádné větší opravy. A to bylo na interiéru znát. Divákům chyběla také pohodlná křesla a odpovídající sociální zařízení. Proto se město rozhodlo budovu opravit.

“V rámci stavby se vyskytlo několik drobných problémů. Jako propadlé hlediště a hlavně problémy s teplovodem, který vede jinudy, než bylo v plánech.Tyto už jsou odstraněny,” popisuje náměstek primátora Opavy Dalibor Halátek (Změna pro Opavu)

Dělníci pracují 7 dní v týdnu, aby rekonstrukci naplánovanou na čtyři měsíce stihli.

„Nicméně termín 1. září se jeví jako ohrožený. Ale uvidíme, firma udělá vše pro to,aby to 1. září bylo. Teď se dojednávají změny harmonogramu a to, zda se to všechno stihne dokončit v termínu, který je dohodnut,“ říká Halátek.

V promítacím sále nově opraveného kina zůstane na stropě motiv hvězdné oblohy. 60. léta v interiéru připomenou původní tabulky s nápisy nebo lampy. Foyer pak ozdobí křesla z minulého století, které darovali lidé. Na rekonstrukci kina se bude pracovat celé léto.Na první promítání si díváci jistě počkají do září.“

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy