Domov pro seniory nabídne ubytování 20 klientům

  • 14:12,
  • Opava ,

V Opavě se buduje nový Domov pro seniory, kteří potřebují nepřetržitou péči. Vznikne rekonstrukcí nejvyššího patra domu, ve kterém jsou malometrážní byty pro důchodce. Stavební práce by tady měly skončit v srpnu. Na podzim se pak začne stavět nový bytový dům pro seniory o 52 bytech.

Druhé patro domu na Rolnické ulici v Opavě, ve kterém jsou byty pro seniory teď místo nájemníků obývají stavební dělníci. Pustili se do rekonstrukce stávajících bytů, které přestaví na bezbariérové jedno a dvou lůžkové pokoje s kuchyňkou a sociálním zázemím.

„Dělají se bourací práce – vybourání stávajících dveří, příček, stěn. Otvory pro nové dveře. Dělají se sekací práce pro elektro, rozvody vody, zdravotechnika veškerá, vyjmenovává stavbyvedoucí Leoš Šimek .

V nejvyšším patře Seniorcentra tak vznikne celkem 20 lůžek pro klienty, kteří potřebují celodenní péči. Ať už vzhledem k vysokému věku či svému zdravotnímu stavu. Zřizovatelem bude město, které zatím takovýto typ sociálních služeb neposkytuje.

Bude tam neustálá péče 24 hodin, sedm dní v týdnu. Bude k dispozici pečovatelka a zdravotnický personál,“ upřesnil Michal Jedlička, ředitel Seniorcentra Opava.

Stavební práce by měly být ukončeny v srpnu a hned na to, se začne stavět penzion s 36 malometrážními a 16 bezbariérovými byty pro seniory. Bude stát o kousek dál, na Hálkově ulici. Jeho výstavba měla být zahájena už na jaře, ovšem tehdy žádná firma neměla zájem dům postavit. A to kvůli nízkému rozpočtu.

“V té době město nebylo schopno uvolnit prostředky, protože jsme nevěděli, jak dopadnou finančně národné jiné investiční akce. Na některých jsme ušetřili, na některé jsme doplatili a nyní už víme, kolik si můžeme dovolit do rozpočtu nových bytů pro seniory přidat,” vysvětluje primátor Opavy Radim Křupala (ČSSD).

Poté, co k 80 milionům korun investor přidal ještě dalších 19, přihlásili se ve II. kole výběrového řízení 4 zájemci. Vítězná firma začne na Hálkově ulici pracovat poté, co zde bude ukončen archeologický průzkum.

O malometrážní byty pro seniory je v Opavě dlouhodobě velký zájem. Město jich spravuje 144. V pořadníku na bydlení je nyní asi 300 žadatelů.
Figarova svatba / premiéra opery

Zítra
Opava, Slezské divadlo, Opava

Agromarket H&B, spol. s r.o.
Opava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Pavla Rybková - pracoviště
Kravaře
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Slezský Grunt
Háj ve Slezsku
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků