Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor, v rozvrhu je teď hodina tance!

  • Opava,

Poslední týdny před koncem školního roku zpestřily deváťákům ze Základní školy Otická hodiny tance.V rozvrhu je mají jednou týdně. Tančí se v tělocvičně. Společenské oblečení tady není podmínkou a výhodou také je, že se na těchto hodinách nemusí obávat zkušebních testů :-)

“Pánové, zadejte se! “ - tato magická věta zahajuje každou taneční lekci. Žáci devátých tříd ji slýchají pravidelně jednou týdně ve školní tělocvičně. Od dubna jim totiž do rozvrhu přibyla kromě matematiky, češtiny nebo dějepisu také hodina tance. Vedou ji zkušení taneční mistři a praktické „taneční učivo“ se snaží upravit tak, aby jej patnáctiletí žáci zvládli.

„Máme připřavených 10 dvouhodinových lekcí a pak ještě Závěrečnou, ta k tomu také patří. Samozřejmě jsme i některé ty tance jsme o některé figurace zjednodušili, vysvětluje taneční mistr Miroslav Hartmann.

Šestou lekci začínají mladí tanečnícii valčíkem, následuje elegantní walz a pak svěží cha-cha.

Kromě toho umí ještě dalších 7 tanců.

„Je to fajn, nejen to tancování, ale také že se učíme společenské chování,“ přemýšlí jedna žákyně.

Přitom společenský oděv není podmínkou. Někdo tanči třeba v teniskách a v šortkách. Oblečení tanečníci volí spíše úsporné, protože v letním počasí je tělocvična opravdu vyhřátá.

Někdo je tancem zcela svázaný, někdo si jej užívá a někdo se jím baví. V každém případě dobrá nálada a smích jsou tady vidět často.

“Snažíme se, moc si nešlapeme na nohy, dáváme si pozor! usmívá se jeden taneční pár.“

„Baví je to , jsou i na vyšší úrovni, co se týká chování. Vždycky vidíme zlepšení, jak se mladí lidé chovají k sobě. Najedou za ty dva měsíce sociálně poskočí, mám pocit o rok, o dva, “chválí taneční hodiny zástupkyně ředitele ZŠ Otická Hana Štellarová, která před třemi lety taneční pro deváťáky vymyslela.

Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail