Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na dodržování rychlosti dohlédnou policisté

  • Opava,

Na dodržování rychlosti teď budou policisté častěji dohlížet na ulici Pekařské v Opavě. Předepsanou třicítku tady dodržuje jen málokterý řidič. Rovný, dlouhý úsek totiž láká k rychlejší jízdě. To ale vadí lidem z okolních domů. Auta jsou také nebezpečná pro děti ze zdejší školy a školky.

Ulice Pekařská v Opavě: na rovné a přehledné silnici měli ještě nedávno řidiči povolenou padesátku. Před třemi měsíci se tady na zhruba půl kilometrovém úseku objevila dopravní značka s třicítkou.

„Bylo to na základě častých stížností občanů na rychle projíždějící automobily i otřesy,“ zdůvodnil nové opatření Josef Stiborský (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy.

Navíc je na této ulici mateřská i základní škola. Aby tady mohly děti bezpečně přejít na druhou stranu, převáděli je během školního roku přes přes silnici strážci přechodů. U školy stáli před osmou hodinou a pak také v odpoledním čase, kdy končilo vyučování.

„Když máme ve třídách otevřená okna, slyšíme, že auta projíždějí větší rychlostí. Možná by leccos mohly vyřešit semafory na přechodu pro chodce, aby děti bezpečně přešly na druhou stranu,” uvažuje učitelka Pavla Musílková ze ZŠ I. Hurníka v Opavě.

Městská policie sem alespoň umístila radar, který na světelné tabuli zobrazuje, jak rychle auta kolem školy projíždějí. Asi třetina zaznamenaných vozidel jela víc jak předepsaných 30 km/hod.

“Od 1.4. byl na ul. Pekařská umístěn preventivní radar.který poskytuje informace o čase, rychlosti a počtu projíždějících vozidel. Nejvyšší naměřená rychlost byla 96 km/hodinu,” řekla nám mluvčí Městské policie Jana Szabová.

Na problematické místo se teď zaměří dopravní policisté.

„Budeme na této ulici, tzn.na ul. Pekařské, provádět namátkové kontroly dodržování silničního provozu. Protože je tady úsek snížené rychlosti z 50 na 30 km/hod.” informuje René Černohorský,mluvčí PČR Opava

Řidiči, kteří zdejší třicítku překročí, mohou být potrestáni blokovou pokutou, nebo také zákazem řízení na půl roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy