Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Dětská hřiště jsou pod kontrolou údržbářů

  • Opava,

Každý týden vyrážejí na pravidelnou obchůzku po dětských hřištích ve městě pracovníci technických služeb. Kontrolují, zda jsou průlezky, klouzačky či houpačky v pořádku tak, aby se zde nikdo nezranil. Město stojí ročně údržba hřišť 700 000 korun.

Dětské hřiště Pod Ptačím vrchem, na sídlišti v Kateřinkách nebo hřiště ukryté ve stínu Městských sadů… tam všude pravidelně každý týden dochází dvojice pracovníků technických služeb, aby zkontrolovali jednotlivé herní prvky. Dotáhnou uvolněné šrouby, zkontrolují stav lan a vymění poničené části.

„Jednou týdně objíždíme dětská hřiště, kterých je v Opavě 32. Provádíme běžnou údržbu, tzn. běžné nátěry , opravy dětských prvků, zejm. houpaček, které se vlastně během sezony zničí,“ připomíná Lukáš Sýkora z technických služeb, které mají dohled nad hřišti na starosti.

Hřiště jsou během krásných slunečných dnů v obležení dětí. A tak herní prvky dostávají pěkně zabrat. Kontrola jejich stavu je proto nezbytná.

„Nejčastěji se opotřebují posuvné kloubové věci. Dále prvky. Jako jsou ložiska atd. Mění se lana, ty se roztřepí.  Pevné konstrukce, protože jsou impregnované, tak jsou odolnější, " vysvětluje Martin Girášek, náměstek ředitele Technických služeb Opava.

Vizuální kontrolu na hřištích provádějí údržbáři každý týden. Jednou za měsí dotahují všechny spoje.

Nejrozsáhlejší kontrola nastává vždy po zimě. Před sezónou je nutné prověřit znovu kvalitu všech prolézaček, klouzaček i houpaček tak, aby dětem mohly sloužit po celé jaro a léto. Podrobně údržbáři prozkoumají dřevěné i kovové konstrukce a také dopadové plochy, tak aby hřiště bylo pro děti bezpečné po celou sezonu. Takovéto kontroly stojí ročně 700 000 korun.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

SALVEKO TREND s.r.o. - prodejna Kravaře
Kravaře
od 16 800 do 17 800 Kč/měsíc

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků