Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezský pohár znovu po 27 letech

  • Opava,

V Opavě se hrál 1. ročník obnoveného Slezského poháru. V turnaji poměřili své síly tři tuzemské druholigové hokejové týmy a také polské extraligové mužstvo.Vítězem se nakonec stali hosté z Havlíčkova Brodu. Domácí Opavané se museli spokojit s posledním místem.
Dukla Jihlava, Tesla Pardubice, VSŽ Košice a spousta dalších českých a slovenských celků včetně toho opavského se od roku 1957 až do roku 1991 utkalo o tento putovní skleněný skvost – Slezský pohár. Ten se sice nestal trofejí letošního prvního obnoveného ročníku turnaje, ale fanoušci nebo třeba i pamětníci si jej mohli u vstupu prohlédnout.

„Shodou pár zvláštních náhod se nám povedlo zjistit, že nejen slezský pohár - originál a další archivní náležitosti k tomu byly před 10 lety vystaveny v muzeu. Naštěstí je v tu dobu nikdo nevyzvedl, takže tam zůstaly krásně uchovány,“ vysvětluje přítomnost původní skleněné trofeje na turnaji Lubomír Tobolka, jednatel HC Slezan Opava.

Turnaj se hrál dříve, stejně jako nyní, před zahájením nové sezóny. Býval kvalitně obsazený a sloužil také jako součást přípravy. To potvrdil i nový trenér domácích Martin Janeček, který vede A- tým od jara: „Ještě hledáme vhodné hráče, až je najdeme, budeme hledat vhodné kombiace do týmové souhry a plníme předsevzetí, že jsme chtěli vyjít z loňského kádru.“

V turnajovém pavouku každý s každým se během tří dnů setkaly čtyři hokejové celky.

" Snažili jsme se získat mužstva, která mají nějakou kvalitu, takže tady máme 3 týmy z II. ligy a jeden tým z Polska, který hraje extraligu," říká  Zbyněk Sklíba, vedoucí  A- týmu HC Slezan Opava.

Ačkoliv se domácí HC Slezan snažil držet se soupeři krok, nakonec se musel spokojit s poslední, čtvrtou příčkou. Tuto skleněnou trofej si nakonec z Opavy odvezli hokejisté z Havlíčkova Brodu.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy