Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turisté míří na Opavsko častěji

  • Opava,

Stále více turistů míří na sever Moravy a také na Opavsko. Za poslední čtvrtletí se jejich počet zvýšil o 10,5%.Podle pracovníků v cestovním ruchu je to také tím, že lidé častěji tráví dovolenou v tuzemsku.Slezské zemské muzeum, větrný mlýn v Hlavnici, Zámek Raduň a Hradec nad Moravicí nebo dominanta Opavy – věž Hláska … tady i na další zajímavá místa míří turisté, kteří se vydají do Opavského Slezska. Za poslední čtvrtletí jich sem zavítalo přes 60 000. Barometrem jejich počtu jsou provozovatelé ubytovacích služeb. A ti stoupající zájem turistů o tuto destinaci potvrzují.


"Když srovnáme období od ledna do července letošního roku s loňským, tak jsme zaznamenali 10-15% nárůst v každém měsíci, potvrzuje  Eva Doričáková, obchodní manažerka Hotelu Koruna v Opavě.

Návštěvníky lákají nejen památky, ale také nejrůznější akce.Ať už výstavy, workshopy nebo tematické přednášky. Slezské zemské muzeum napočítalo neuvěřitelných 17 000 návštěvníků v areálu československého opevnění, kde v květnu probíhaly vojenské ukázky. Za první pololetí navštívilo celkem 6 expozic nejstaršího muzea u nás víc jak 70 000 návštěvníků.

„Letos nám stoupá návštěvnost jak v historické výstavní budově, tak v Národním památníku II. světové války Hrabyni tak v Arboretu Nový Dvůr, kde ta návštěvnost je asi nejvyšší.“ konstatuje  David Váhala, mluvčí Slezského zemského muzea.

Na Opavsko nejčastěji zavítali Slováci, Poláci a Němci. A samozřejmě také Češi. Zdá se, že lidé začali objevovat krásy tuzemska.

“Osobně si myslím, že je to tím, že lidé začali znovu objevovat Česko a začali si užívat i více než jednu dovolenou, kterou tráví třeba i v zahraničí. A začali cestovat na druhou a třetí dovolenou, kterou prožívají tady v Česku,“ uvažuje  Eva Týlová, vedoucí Turistického informačního centra v Opavě.

V turistickém informačním centru se návštěvníci nejčastěji zastaví pro mapu, nějaký ten suvenýr a také pro pohlednice, které neztrácejí na oblibě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy