Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bude mít Slezský FC nového vlastníka?

  • Opava,

Slezský FC Opava bude mít možná nového majitele. Město, které je nyní majoritním vlastníkem fotbalového klubu, chce dvě třetiny svých akcií prodat. Zájem o ně má francouzská společnost se sídlem v Dubaji. Prodej ale musí posvětit zastupitelé.


Strategického partnera hledá Slezský FC už několik let. Vloni v červnu byla koupě klubu téměř na spadnutí. Odmítli ji ale zastupitelé, kterým se nelíbilo, že o švýcarské firmě s čínským kapitálem neměli dostatek informací. Teď se objevil další zájemce: jde o francouzskou firmu se sídlem v Dubaji. Majoritní vlastník, tedy město, hodlá prodat dvě třetiny akcií za 50 milionů korun.

„Město si nechává blokační řekněme 1/3 tak, aby mohlo ovlivňovat nejzásadnější věci, které ze zákona o korporacích nejde bez jeho souhlasu změnit,“ říká Marek Hájek, předseda představenstva SFC Opava.

Jednání mezi klubem a vlastníkem probíhá od června. Znění smlouvy se zatím stále ladí. Jisté ale už teď je, že prvoligový opavský fotbal by pak měl držet v chodu každoroční 25 milionový příspěvek.

„Tím že by nový vlastník  přišel na 10 let, tak ty investice by šly postupně do klubu, takže bychom neměli problémy co se týká hřišť, provozu stadionu a různých věcí kolem fotbalu,“ doplňuje  Alois Grussmann, generální manažer SFC Opava.

Kromě nového strategického partnera by mohl Opavany potěšit také fakt, že se už brzy vrátí na domácí hrací plochu. Kvůli budování vyhřívaného trávníku totiž museli začít svůj návrat do I. ligy v Brně.

„Každý hráč ví, že je tady fantastická atmosféra a domácí prostředí  nám nic nemůže nahradit. Já už se opravdu vidím tady,“ těší se záložník Pavel Zavadil.

První liga se do Opavy vrací po 13 letech 27. října, kdy zde bude hostovat Příbram. Ještě předtím,12. října, si ale hráči otestují nový trávník v utkání 3. kola MOL Cupu v souboji s Jihlavou.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyCENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 49 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail