Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Malých Hošticích přibude další volební místnost

  • Opava,

Obyvatelé Malých Hoštic u Opavy budou letos volit v komunálních a senátních volbách ve dvou volebních místnostech. Kvůli vysokému počtu voličů tady totiž přibyl další volební okrsek. Kam mají lidé s hlasovacími lístky jít - to se mohou dozvědět také z mobilní aplikace.

1439 voličů z Malých Hoštic, městské části Opavy, se letos musí rozdělit do dvou volebních místností. Vysoký počet hlasujících do jedné urny totiž v minulosti způsobil zdlouhavé sčítání hlasů. Navíc, letošní volby jsou složitější: zdejší lidé budou rozhodovat nejen v komunálních, ale také v senátních volbách.

„Voliči najdou v obálce hlasovací lístky do zastupitelstva města Opavy, hlasovací lístky do zastupitelstva městské části a hlasovací lístky do senátních voleb,“ vyjmenovává Helena Řeháčková, která je zapisovatelkou nově zřízené  okrskové volební komise.

S těmi pak voliči zamíří nově do dvou volebních místností v obci.

„V minulosti jsme měli volební místnost jen tady na obecním úřadě, ale protože se zvýšil počet voličů a letos jsou volby složitější, proto jsme zvážili další variantu,“ říká Řeháčková.

 Další volební místnost vznikne v tělocvičně místní základní školy.

„Zatím tady máme sklad materiálu kvůli rekonstrukci která probíhá na naší škole. Do voleb bude tělocvična vyklizená a nachystaná,“ říká ředitelka ZŠ Malé Hoštice Marcela Rončková.

Obec rozdělí na pomyslné dvě části Dvořákova ulice, na které se nový volební okrsek č. 2002 nachází a spadá sem víc jak 6 stovek voličů .

"Pokud budou mít lidé pochybnosti, kam jít volit, najdou tyto informace v místním zpravodaji. Pak také na oznámení o době a místě konání voleb, které jsou vylepeny na všech výlepních plochách statutárního města Opavy a také u obecního úřadu městské části." radí Martina Věntusová z odboru vnitřních věcí opavského magistrátu.

Pokud občané přesto nebudou vědět, kam s hlasovacími lístky jít, pomůže jim také nová aplikace kterou najdou na webových stránkách města Opavy. 


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy