Reklama

V Malých Hošticích přibude další volební místnost

  • 2. října 2018,
  • 17:01,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Obyvatelé Malých Hoštic u Opavy budou letos volit v komunálních a senátních volbách ve dvou volebních místnostech. Kvůli vysokému počtu voličů tady totiž přibyl další volební okrsek. Kam mají lidé s hlasovacími lístky jít - to se mohou dozvědět také z mobilní aplikace.

Reklama

1439 voličů z Malých Hoštic, městské části Opavy, se letos musí rozdělit do dvou volebních místností. Vysoký počet hlasujících do jedné urny totiž v minulosti způsobil zdlouhavé sčítání hlasů. Navíc, letošní volby jsou složitější: zdejší lidé budou rozhodovat nejen v komunálních, ale také v senátních volbách.

„Voliči najdou v obálce hlasovací lístky do zastupitelstva města Opavy, hlasovací lístky do zastupitelstva městské části a hlasovací lístky do senátních voleb,“ vyjmenovává Helena Řeháčková, která je zapisovatelkou nově zřízené  okrskové volební komise.

S těmi pak voliči zamíří nově do dvou volebních místností v obci.

„V minulosti jsme měli volební místnost jen tady na obecním úřadě, ale protože se zvýšil počet voličů a letos jsou volby složitější, proto jsme zvážili další variantu,“ říká Řeháčková.

 Další volební místnost vznikne v tělocvičně místní základní školy.

„Zatím tady máme sklad materiálu kvůli rekonstrukci která probíhá na naší škole. Do voleb bude tělocvična vyklizená a nachystaná,“ říká ředitelka ZŠ Malé Hoštice Marcela Rončková.

Obec rozdělí na pomyslné dvě části Dvořákova ulice, na které se nový volební okrsek č. 2002 nachází a spadá sem víc jak 6 stovek voličů .

"Pokud budou mít lidé pochybnosti, kam jít volit, najdou tyto informace v místním zpravodaji. Pak také na oznámení o době a místě konání voleb, které jsou vylepeny na všech výlepních plochách statutárního města Opavy a také u obecního úřadu městské části." radí Martina Věntusová z odboru vnitřních věcí opavského magistrátu.

Pokud občané přesto nebudou vědět, kam s hlasovacími lístky jít, pomůže jim také nová aplikace kterou najdou na webových stránkách města Opavy. 

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.06. 2:11
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.06. 2:11
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Pavla Rybková
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Bidfood Opava s.r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Jiří Janoš
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu