Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Povolební jednání vede v Opavě vítězné ANO

  • Opava,

Také v Opavě probíhá kolotoč povolebních vyjednávání, která dají vzniknout nové koalici. Vítěz voleb, hnutí ANO, se zatím sešel se sdružením kolem ODS, Piráty & Opavany a také s hnutím Občané městských částí Opavy. V zastupitelstvu by mohli mít dohromady pohodlných 24 mandátů.


K povolebnímu vyjednáváním pozvalo vítězné ANO kromě sdružení kolem ODS, Piráty & Opavany a také hnutí OMČO.

"Takto by to byla pohodlná 24, ale jak jsme před volbami řekli, chceme se bavit se všemi stranami. Hledáme širší podporu pro prosazení dlouhodobých strategií pro Opavu," nechal se slyšet kandidát na primátora Tomáš Navrátil (ANO).

Po volbách v r. 2014 se vítěznému ANO podařilo udržet koalici pouze jediný rok. A to kvůli rozporům uvnitř hnutí. Funkci primátora muselo přenechat sociálním demokratům a na další tři roky zamířit do opozice.

"Řekl bych, že tady je celá řada rizikových faktorů. Sečteno, podtrženo: stabilita opavského zastupitelstva bude záviset na tom, nakolik bude stabilní hnutí ANO a nakolik dokáže zkrotit ambice svých jednotlivých členů," uvažuje nezávislý novinář Ivo Mludek.

Jednání budou ještě pokračovat. Může je usnadnit také fakt, že všechny subjekty spolupracovaly v končícím volebním období v opozici. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční a.s. - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

TREEDKedu s.r.o. - pracoviště Sady Svobody
Opava
od 120 Kč/hod.

Detail

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail