Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Republikové finále atletického čtyřboje v Opavě

  • Opava,

Žáci základních škol bojovali v Opavě v republikovém finále atletického čtyřboje. Chlapci z pořádající ZŠ Englišova obhájili loňské první místo. Mezi děvčaty byly nelepší závodnice kopřivnické Základní školy Emila Zátopka.


Do Opavy se sjela nejlepší družstva z každého kraje v republice.  Slezská metropole hostila atletický čtyřboj žáků a žákyň už po 5. v jeho  dvaadvacetileté historii. Závod odstartoval na Tyršově stadionu sprint chlapců na 50 metrů.  

Pětičlenná družstva chlapců a dívek soutěžila v běhu na 60 metrů a dále ve vytrvalostním běhu. Další dvě disciplíny si mohli atleti zvolit. Soutěžit mohli ve skoku do dálky či do výšky a pak také v hodu míčkem nebo koulí. Za jednotlivé disciplíny se snažili získat co nejvíce bodů.


„Určitě tady jsou i závodníci, kteří dosahují individuálních výkonů přímo na  Mistrovství ČR v atletice. Takže jsou to vlastně „malí profesionálové“, kteří předvádějí skvělé výkony,“ komentoval účast ředitel závodu Jan Škrabal.

Boj atletických talentů z celé republiky sledovala také bývalá československá reprezentantka v běhu na lyžích Květa Jeriová Pecková. Do Opavy přijela jako předsedkyně Českého klubu fair play:

 

„Tak jako  sport vychovává k tomu,aby měli lepší fyzické výkony, tak respektování pravidel je učí, že všechno má řád. Dnes to jsou pravidla ve sportu, v životě to jsou třeba zákony.“ 


Mezi chlapci obhájili loňské první místo domácí závodníci z opavské Základní školy Englišova. Nejlepším dívčím družstvem byl tým ze Základní školy Emila Zátopka v Kopřivnici. Domácímu družstvu děvčat zůstala se 4. místem bramborová medaile.Nahlásit chybu


K tématu