Reklama

Republikové finále atletického čtyřboje v Opavě

  • 16. října 2018,
  • 15:33,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Žáci základních škol bojovali v Opavě v republikovém finále atletického čtyřboje. Chlapci z pořádající ZŠ Englišova obhájili loňské první místo. Mezi děvčaty byly nelepší závodnice kopřivnické Základní školy Emila Zátopka.

Reklama


Do Opavy se sjela nejlepší družstva z každého kraje v republice.  Slezská metropole hostila atletický čtyřboj žáků a žákyň už po 5. v jeho  dvaadvacetileté historii. Závod odstartoval na Tyršově stadionu sprint chlapců na 50 metrů.  

Pětičlenná družstva chlapců a dívek soutěžila v běhu na 60 metrů a dále ve vytrvalostním běhu. Další dvě disciplíny si mohli atleti zvolit. Soutěžit mohli ve skoku do dálky či do výšky a pak také v hodu míčkem nebo koulí. Za jednotlivé disciplíny se snažili získat co nejvíce bodů.


„Určitě tady jsou i závodníci, kteří dosahují individuálních výkonů přímo na  Mistrovství ČR v atletice. Takže jsou to vlastně „malí profesionálové“, kteří předvádějí skvělé výkony,“ komentoval účast ředitel závodu Jan Škrabal.

Boj atletických talentů z celé republiky sledovala také bývalá československá reprezentantka v běhu na lyžích Květa Jeriová Pecková. Do Opavy přijela jako předsedkyně Českého klubu fair play:

 

„Tak jako  sport vychovává k tomu,aby měli lepší fyzické výkony, tak respektování pravidel je učí, že všechno má řád. Dnes to jsou pravidla ve sportu, v životě to jsou třeba zákony.“ 


Mezi chlapci obhájili loňské první místo domácí závodníci z opavské Základní školy Englišova. Nejlepším dívčím družstvem byl tým ze Základní školy Emila Zátopka v Kopřivnici. Domácímu družstvu děvčat zůstala se 4. místem bramborová medaile.


JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.06. 17:11
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.06. 17:11
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Pavla Alhas
Opava
od 14 740 Kč

Detail

ABECEDA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu