Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Koalice v Opavě se dohodla na spolupráci

  • Opava,

Pět subjektů a 22 mandátů v zastupitelstvu z 39 – to je nově vzniklá koalice, kterou sestavil vítěz komunálních voleb v Opavě hnutí ANO. Koaliční smlouva je podepsaná a známá už jsou také jména lidí, kteří by mohli být zvoleni do vedení města.

Opavské zastupitelstvo bude čítat 10 volebních subjektů. Z toho pět jich tvoří koalici. Hnutí ANO, povolalo ke spolupráci také Piráty, Občany městských částí Opavy, Zelenou pro Opavu a KDU- ČSL. S výjimkou posledně jmenované strany všichni dříve působili v opozici.Jasný je už i adept na primátora. Bude jím dvojka z kandidátky vítězného hnutí ANO.

„Já si nemyslím, že musíme naskočit a hned něco měnit. Chceme se podívat a zmapovat si, jak funguje magistrát, jaké jsou tam nastavené procesy. Nejprve si vše zanalyzovat. Teprve potom dělat další kroky," říká kandidát na primátora Tomáš Navrátil (ANO).

Ano si podrží ještě jeden post náměstka primátora pro Igora Hendrycha. Další by mohli obsadit křesťanský demokrat Michal Jedlička a pak také Hana Brňáková z Pirátské strany.

„Chceme, aby ve strategickém rozhodování nerozhodovala jen těsná většina napůl informovaných zastupitelů, ale aby měli i občané právo a prostor se vyjádřit co a jak ve městě chtějí,“ usiluje o prosazování transparentnosti na radnici Brňáková.

V novém volební období chtějí být více slyšet také představitelé hnutí Občané městských částí Opavy.

„Jsme vlastně jejich vysunutý tým do vedení města. Chceme být nápomocni městu a říkáme: I my jsem Opava!“ dodává  Miroslav Kořistka  lídr kandidátky Občané městských částí Opavy.

Koalice  má nyní 22 z 39 křesel opavského zastupitelstva. Překvapivě v ní chybí občanští demokraté, kteří ve volbách skončili s 6 mandáty hned druzí.


„Není to příjemné, chtěli jsme pracovat pro naše město a voliče. Ale koalice se poskládala jinak a musíme to brát jako realitu,“ komentuje situaci  Marek Veselý z ODS.

Na ustavujícím zasedání se zastupitelé musí sejít nejpozději 5. listopadu. Nejdůležitějším úkolem bude sestavit rozpočet pro následující rok. Nově vzniklá koalice bude chtít prioritně řešit projekt stavby nového bazénu, areál Dukelských kasáren nebo prodej opavského fotbalu.


ZASTUPITELSTVO MĚSTA OPAVY – 39 členů


Koalice                                                         počet mandátů

ANO                                                                          10

Piráti & Opavané                                                    5

Občané městských částí Opavy                            3                                                       

KDU-ČSL                                                                   2

Zelená pro Opavu, SZ a NK                                    2                                                                                                                   

-----------------------

CELKEM 22 mandátů

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail