Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V čele Opavy je Tomáš Navrátil z hnutí ANO

  • Opava,

Zastupitelé Opavy se sešli na svém ustavujícím zasedání, aby zvolili vedení města. Primátorem se podle očekávání stal Tomáš Navrátil z hnutí ANO. Zastupitelstvo tvoří dohromady 10 volebních stran. Z poloviny z nich je složená koalice, která má 22 hlasů z celkem 39.


Na úvod ustavujícího zasedání složili zastupitelé slib věrnosti republice a občanům.  Z 39 členů si jej po čtyřech letech 10 znovu zopakovalo. O funkci primátora se ucházel 35 letý Tomáš Navrátil z hnutí ANO. Do funkce jej poslalo 27 zdvižených rukou.

„Pocit je to blažený, šťastný a zároveň tíživý, protože cítím odpovědnost. Je to obrovské město, je to statutární město a to není jednoduché uřídit,“ svěřil nám své první dojmy nový primátor.

První náměstkyní je Hana Brňáková, zvolená za sdružení Piráti & Opavané,  jedna z celkem 5 žen v zastupitelstvu města. Na starosti bude mít školství, kulturu nebo rozvoj města.

"Já už jsem oslovila odbory, které mám ve své kompetenci. abychom začali projednávat ty věci, které jsou rozpracované, ty  které navrhují odbory na rok 2019,“ řekla nám.

Náměstkem pro sociální služby,komunitní plánování a prevenci kriminality bude Igor Hendrych (ANO) Michal Jedlička (KDU-ČSL) zase dohlédne na životní prostředí, dopravu či územní plán. Bývalý primátor Radim Křupala (ČSSD) zamířil do opozice a získal členství ve finančním výboru.

„Mám zkušenosti jednoho roku minulého funkčního období, kdy jsem byl aktivní v opozici. V zásadě to budu dělat věcně – oprostím se od osobních útoků," komentoval své další působení v zastupitelstvu.

Diskuse se strhla kvůli obsazení funkce předsedy kontrolního výboru, který požadovala ve volbách druhá nejsilnější strana, ODS, pro sebe. A tak se nakonec i stalo.

„Já si myslím, že jsme natolik, zkušení, že práci v opozici umíme i bez funkcí. Beru to tak, že v dobře vychované společnosti by měl největší opoziční subjekt zastávat funkci kontrolního výboru,“ zdůvodnil své požadavky  Marek Veselý (ODS).

Občané teď mají nově možnost prostudovat si projednávané materiály vždy předem, na webových stránkách města.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy