Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezský FC vs. Baník Ostrava - policie v pohotovosti

  • Opava,

Slezský FC Opava má za sebou derby s Baníkem Ostrava. Kvůli letité rivalitě obou táborů fotbalových fanoušků dohlíželo na pořádek v ulicích pět stovek policistů. Bilance tohoto fotbalového odpoledne byla 26 zadržených osob a 4 zranění policisté.


Dopravní omezení při vjezdu do Opavy, na 500 policistů v ulicích, přísné kontroly při vstupu na fotbalový stadion nebo také doporučení občanům, aby nevycházeli do ulic... také to patřilo k derby dvou slezských klubů.

"Doporučovali jsme zejména rodičům s dětmi a seniorům, aby  v den zápasu, v  čase od 11 do 17 vynechali procházky v okolí  Městských sadů." říká primátor Opavy Tomáš Navrátil.

"Strážníci MP jsou rozmístěni na předem určených stanovištích v rámci opatření s PČR a podílí se na plnění úkolů v rámci veřejného pořádku a dopravy," řekl ředitel opavské městské policie Peter Horváth

Desítky policejních aut, těžkooděnci, jízdní policie i psovodi čekali na fanoušky v městských sadech. Tísícovka příznivců Baníku se usadila na tribuně, pár jich ale zůstalo venku. A tady hned několik minut po úvodním výkopu došlo na první zatýkání.

"Deset osob bylo zajištěno tady před stadionem, když chtěli vniknout na stadion bez vstupenky,“ komentoval po prvním poločase situaci  Radim Daněk, náměstek ředitele, Krajské ředitelství PČR Moravskoslezského kraje.

Z bouřlivé atmosféry na stadioně vytěžili nejprve domácí, když skóroval Kayamba. Ve druhé  polovině zápasu se Opavané radovali podruhé, když hlavičkoval Smola. Po rohovém kopu se hostům podařilo jen snížit na 2:1. Přes zákaz používání pyrotechniky se v závěru utkání tribuna hostí rozzářila tak, že světlice na ploše museli likvidovat hasiči.

"My jsme museli zněkolikanásobit jak členy pořadatelské služby, tak ochranku, bezpečnostní opatření. Bylo to zhruba 5x více náročné, než normální zápas," konstatoval  Marek Hájek, předseda představenstva Slezský FC Opava.

Situace na stadionu byla vcelku klidná až na fanouška domácích, který vběhl o přestávce na hrací plochu. 
Na konci zápasu čekali před branami  stadionu na fanoušky policisté, aby je doprovodili zpět na nádraží.

Kvůli neuposlechnutí výzev policie a také maskování obličeje byli následně zatčeni další lidé a počet zadržených byl 26. Během zásahu byli zraněni 4 policisté. Kriminalisté  ještě budou vyhodnocovat pořízený obrazový materiál a tak osob, které se dostaly do rozporu se zákonem, bude zřejmě ještě více.Nahlásit chybu


K tématu