Reklama

Baristický kurz pro lidi s hendikepem

  • 13. listopadu 2018,
  • 15:38,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Slezská univerzita připravila pro klienty Komunitního centra Anima viva (OP) speciální baristický kurz, ve kterém se naučí správně připravovat kávu. Součástí centra je totiž tréninková kavárna, kde mohou lidé s hendikepem pracovat.

Reklama

Toto je tréninková kavárna Komunitního centra Anima Viva v Opavě. Přestože to na první pohled není vidět, pracují zde lidé s psychickým onemocněním. Na kurzu, který pro ně přímo na míru připravil Ústav lázeňství, gastronomie a turismu Slezské univerzity se během měsíce zdokonalí v přípravě kávy a také v obsluze.Tak, aby tady zákazník dostal odpovídající službu na profesionální úrovni.

„Bonusem této kavárny je kromě dobrého pocitu z návštěvy, kterou můžete podpořit dobrou věc, také klid a čas. Toho je v uspěchaných kavárnách v centru pomálu,“ říká Alexandr Burda ze Slezské univerzity, který kurz přípravy kávy a kávových nápojů zaštítil.


Přestože většina z 9 kurzistů už nějaký ten čas kávu hostům připravuje, pořád je co zdokonalovat. Základem je kvalitní dávka kávy a pak správně připravené espreso to se učili kurzisté minule. Teď pod dohledem baristky Šárky Bolatzké připravují kapučíno. I když to vypadá jednoduše, našlehat správně mléko a pak jej přelít do šálku je opravdu oříšek.

„Podle mne je třeba i 100, 200 kapučín na to, aby člověk aspoň chápal smysl lití mléka. A to se nebavím o latte artu a povýšených obrázcích. To chce mnohem větší dril,“ usmívá se baristka.


A tak posluchači kurzu jeden podruhém berou do ruky konvičku s mlékem, aby vytvořili akorát hustou a hladkou pěnu, kterou pak patrně přelijí do hrnečku s kávou. Kdo je obzvlášť zručný, může se pokusit o obrázek. Ten vznikne spojením kávy a mléka.


Na závěr nezbývá říci nic jiného,než abyste umění proškolených baristů přišli do tréninkové kavárny Komunitního centra Anima Viva v Opavě Kylešovicích sami vyzkoušet!Holba Rock na grilu 2019 / rocková party radia Čas

26.07. 15:15 - 27.07. 2:00
Opava, Letiště Kylešovice, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 17.07. 2:19
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 17.07. 2:19
Opava, Kostel sv. Václava, Opava


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu