Baristický kurz pro lidi s hendikepem

  • 15:38,
  • Opava ,

Slezská univerzita připravila pro klienty Komunitního centra Anima viva (OP) speciální baristický kurz, ve kterém se naučí správně připravovat kávu. Součástí centra je totiž tréninková kavárna, kde mohou lidé s hendikepem pracovat.

Toto je tréninková kavárna Komunitního centra Anima Viva v Opavě. Přestože to na první pohled není vidět, pracují zde lidé s psychickým onemocněním. Na kurzu, který pro ně přímo na míru připravil Ústav lázeňství, gastronomie a turismu Slezské univerzity se během měsíce zdokonalí v přípravě kávy a také v obsluze.Tak, aby tady zákazník dostal odpovídající službu na profesionální úrovni.

„Bonusem této kavárny je kromě dobrého pocitu z návštěvy, kterou můžete podpořit dobrou věc, také klid a čas. Toho je v uspěchaných kavárnách v centru pomálu,“ říká Alexandr Burda ze Slezské univerzity, který kurz přípravy kávy a kávových nápojů zaštítil.


Přestože většina z 9 kurzistů už nějaký ten čas kávu hostům připravuje, pořád je co zdokonalovat. Základem je kvalitní dávka kávy a pak správně připravené espreso to se učili kurzisté minule. Teď pod dohledem baristky Šárky Bolatzké připravují kapučíno. I když to vypadá jednoduše, našlehat správně mléko a pak jej přelít do šálku je opravdu oříšek.

„Podle mne je třeba i 100, 200 kapučín na to, aby člověk aspoň chápal smysl lití mléka. A to se nebavím o latte artu a povýšených obrázcích. To chce mnohem větší dril,“ usmívá se baristka.


A tak posluchači kurzu jeden podruhém berou do ruky konvičku s mlékem, aby vytvořili akorát hustou a hladkou pěnu, kterou pak patrně přelijí do hrnečku s kávou. Kdo je obzvlášť zručný, může se pokusit o obrázek. Ten vznikne spojením kávy a mléka.


Na závěr nezbývá říci nic jiného,než abyste umění proškolených baristů přišli do tréninkové kavárny Komunitního centra Anima Viva v Opavě Kylešovicích sami vyzkoušet!Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

Zítra 18:00 - 20.09. 20:02
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.09. 20:02
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 20.09. 20:02
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

CZECHKONŠTRUKTER, s.r.o. - organizační složka
Opava
od 16 280 Kč

Detail

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

CZECHKONŠTRUKTER, s.r.o. - organizační složka
Opava
od 14 740 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků