Studenti připravili Festival Na cestě

  • 13:51,
  • Opava ,

Posluchači oboru kulturní dramaturgie připravili tradiční multižánrový Festival Na cestě. Mohli si vyzkoušet, jak se taková akce připravuje: sami museli získat finanční prostředky, zajistit propagaci i účinkující. To všechno v v rámci výuky.

Do čeho se pustit nejdříve? Kde vít peníze i účinkující? Jak dohlédnout na hladký průběh… to jsou otázky, které během uplynulých měsíců museli řešit studenti oboru kulturní dramaturgie Slezské univerzity. Zorganizovat multižánrový Festival na cestě totiž patří k úkolům, které musí ve třetím ročníku sami zvládnout.

„Celý náš studijní program je zaměřený na konečnou přípravu festivalu, který posluchači 3.ročníku musí absolvovat od managemantu, propagace až dramaturgii a realizaci,“ říká Hasan Zahirović, ved. odd. kulturní dramaturgie, F-PFF Slezské univerzity.

Na přípravě se podíleli čtyři studenti posledního ročníku oboru kulturní dramaturgie. Pomáhali jim ale i mladší kolegové či posluchači jiných oborů.

„Připravovat festival jsme začali už vloni toto dobou, protože žádosti o granty a finanční prostředky jsme potřebovali odevzdat do zimy zadat, ať se schválí na příští rok,“ říká studentka Kristýna Lorenčičová.

Pozvali amatérské a také profesionální divadelní soubory, které zahrály pro děti i pro dospělé. Do programu zařadili přednášky či workshopy. Poradit si museli i s propagací.


„Zaměřili jsme se na propagaci na sociálních stích: máme nové webovky, FB na který pravidelně přispíváme, festivalový blog a Instagram,“ vysvětluje Adam Poštolka, jeden z organizátorů.


Organizátoři se snažili zaujmout především studenty. Nicméně dařilo se jim to i u nejmenších diváků: na pohádku Střevíček pro štěstí jich přišlo více než sto.


Festivalový koncert SHF: Krásy barokní Anglie

Zítra 18:00 - 17.09. 2:21
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

21.09. 18:00 - 17.09. 2:21
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 17.09. 2:21
Opava, Kostel sv. Václava, Opava


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků