Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti připravili Festival Na cestě

  • Opava,

Posluchači oboru kulturní dramaturgie připravili tradiční multižánrový Festival Na cestě. Mohli si vyzkoušet, jak se taková akce připravuje: sami museli získat finanční prostředky, zajistit propagaci i účinkující. To všechno v v rámci výuky.

Do čeho se pustit nejdříve? Kde vít peníze i účinkující? Jak dohlédnout na hladký průběh… to jsou otázky, které během uplynulých měsíců museli řešit studenti oboru kulturní dramaturgie Slezské univerzity. Zorganizovat multižánrový Festival na cestě totiž patří k úkolům, které musí ve třetím ročníku sami zvládnout.

„Celý náš studijní program je zaměřený na konečnou přípravu festivalu, který posluchači 3.ročníku musí absolvovat od managemantu, propagace až dramaturgii a realizaci,“ říká Hasan Zahirović, ved. odd. kulturní dramaturgie, F-PFF Slezské univerzity.

Na přípravě se podíleli čtyři studenti posledního ročníku oboru kulturní dramaturgie. Pomáhali jim ale i mladší kolegové či posluchači jiných oborů.

„Připravovat festival jsme začali už vloni toto dobou, protože žádosti o granty a finanční prostředky jsme potřebovali odevzdat do zimy zadat, ať se schválí na příští rok,“ říká studentka Kristýna Lorenčičová.

Pozvali amatérské a také profesionální divadelní soubory, které zahrály pro děti i pro dospělé. Do programu zařadili přednášky či workshopy. Poradit si museli i s propagací.


„Zaměřili jsme se na propagaci na sociálních stích: máme nové webovky, FB na který pravidelně přispíváme, festivalový blog a Instagram,“ vysvětluje Adam Poštolka, jeden z organizátorů.


Organizátoři se snažili zaujmout především studenty. Nicméně dařilo se jim to i u nejmenších diváků: na pohádku Střevíček pro štěstí jich přišlo více než sto.Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail