Reklama

Studenti připravili Festival Na cestě

  • 14. listopadu 2018,
  • 13:51,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Posluchači oboru kulturní dramaturgie připravili tradiční multižánrový Festival Na cestě. Mohli si vyzkoušet, jak se taková akce připravuje: sami museli získat finanční prostředky, zajistit propagaci i účinkující. To všechno v v rámci výuky.

Reklama

Do čeho se pustit nejdříve? Kde vít peníze i účinkující? Jak dohlédnout na hladký průběh… to jsou otázky, které během uplynulých měsíců museli řešit studenti oboru kulturní dramaturgie Slezské univerzity. Zorganizovat multižánrový Festival na cestě totiž patří k úkolům, které musí ve třetím ročníku sami zvládnout.

„Celý náš studijní program je zaměřený na konečnou přípravu festivalu, který posluchači 3.ročníku musí absolvovat od managemantu, propagace až dramaturgii a realizaci,“ říká Hasan Zahirović, ved. odd. kulturní dramaturgie, F-PFF Slezské univerzity.

Na přípravě se podíleli čtyři studenti posledního ročníku oboru kulturní dramaturgie. Pomáhali jim ale i mladší kolegové či posluchači jiných oborů.

„Připravovat festival jsme začali už vloni toto dobou, protože žádosti o granty a finanční prostředky jsme potřebovali odevzdat do zimy zadat, ať se schválí na příští rok,“ říká studentka Kristýna Lorenčičová.

Pozvali amatérské a také profesionální divadelní soubory, které zahrály pro děti i pro dospělé. Do programu zařadili přednášky či workshopy. Poradit si museli i s propagací.


„Zaměřili jsme se na propagaci na sociálních stích: máme nové webovky, FB na který pravidelně přispíváme, festivalový blog a Instagram,“ vysvětluje Adam Poštolka, jeden z organizátorů.


Organizátoři se snažili zaujmout především studenty. Nicméně dařilo se jim to i u nejmenších diváků: na pohádku Střevíček pro štěstí jich přišlo více než sto.


Čarostřelec / opera

Dnes 19:00 - 10:50
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.06. 10:50
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.06. 10:50
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu