Slezské divadlo: Babička drsňačka v české premiéře

  • 14:35,
  • Opava ,

Slezské divadlo uvedlo českou premiéru inscenace Babička drsňačka, která vznikla podle stejnojmenného bestseleru britského spisovatele Davida Walliamse. Pohled chlapce Bena na rodinné vztahy, které se z nepochopení promění v soulad, skrývá jemnou linku poselství, aby si lidé vzájemně více naslouchali.

Benovi rodiče tráví každý pátek tancem. Teenager Ben proto musí každý pátek k babičce. K nudné babičce, která mu pravidelně připravuje kapustovou polévku, na stůl rozkládá scablle a před spaním mu čte pohádku…. Tak začíná příběh britského autora Davida Walliamse – vtipný, napínavý a nechybí ani překvapivá pointa. 

 
"Autor velmi vtipně vystihnul psychiku 11 letého kluka, u kterého žádná autorita nefunguje. Nerespektuje ani  rodiče, ani babičku,"  říká režisér Peter Gábor.

A tak se babička rozhodne vztah se svým vnukem zásadně změnit. Respektive, promění se z nudné babičky v akční, mezinárodní lupičku šperků a vzácných diamantů.

Hana Vaňková, jako babička

„Chlapec o ní říká, že je nudná. Jejich páteční večery jsou stereotypní, monotónní.  A když si poslechne, jak si chlapec stěžuje rodičům, jaká je s babičkou nuda, tak musí zapnout svůj intelekt a  důvtip a vymyslet, jak chlapce zabavit," říká herečka Hana Vaňková, která ztvárnila babičku.

V roli Bena zajiskřil na jevišti Slezského divadla student II. ročníku ostravské konzervatoře. Pro Jiřího Hábu to byla první zkušenost s profesionálním souborem:

„Je to tady všechno mnohem rychlejší. Musí to být rychle stihnuté. Ve škole máte na zkoušení spoustu času,"

Hra plná černého humoru, nadsázky, ale i vážných témat. Rozesměje a místy i rozpláče. Ale to k životu patří. Stejně jako fakt, že bychom si měli najít čas a pochopení pro své blízké…. i když se na první pohled zdají být nudní. 
Festivalový koncert SHF: Krásy barokní Anglie

Dnes 18:00 - 9:22
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

21.09. 18:00 - 18.09. 9:22
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 18.09. 9:22
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

VAVREČKA FOS SERVIS s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Společenství vlastníků Poliklinika KATKA, Partyzánská 1730/3, Opava - Kateřinky
Opava
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků